Warszawa

2°C

  Ukraińscy pastorzy: pierwszym separatystą był szatan, który...

  Ukraińscy pastorzy: pierwszym separatystą był szatan, który...

  środa, 21 maj 2014 09:20
  Donieck: Wiktor Sudakow przed budynkiem zajętym przez separatystów Donieck: Wiktor Sudakow przed budynkiem zajętym przez separatystów fot. Facebook

  W sztabie prorosyjskich separatystów w Doniecku był ewangeliczny biskup. Teraz dzieli się swoimi wrażeniami.

  Wiktor Sudakow, biskup Uralskiego Aliansu Kościołów Chrześcijan Wiary Ewangelicznej, jest zniesmaczony tym, co zobaczył. Na Facebooku napisał:

  "Byli tam na wpół pijani, agresywni ludzie, wyglądający jak próżniacy, w otoczeniu dziwnych panien, pośród śmieci i potwornego smrodu. I wszystko to pod flagami mojego kraju. To dyskredytuje Rosję. Nie spodziewałem się ujrzeć czegoś takiego. Bardzo bolesne było obserwowanie tego. Po tym, co zobaczyłem, moje zdanie o sytuacji na miejscu się zmieniło. Kontynuujcie modlitwę za Ukrainę!".

  Tymczasem niedaleko Doniecka, w Słowiańsku, został ostrzelany budynek centrum rehabilitacyjnego kościoła "Dobra nowina".

  "Modliliśmy się, żeby nikt nie zginął. Ucieczka w nocy była skrajnie niebezpieczna. Wybito okna, ucierpiał dom w pobliżu. Rano przystąpiliśmy do ewakuacji. Zapewniono nam tymczasowo drugi budynek. Nikt nie został ranny" - napisał na Facebooku jeden z pastorów kościoła "Dobra nowina" - Siergiej Demidowicz.

  Wcześniej w Słowiańsku w wyniku strzelaniny ucierpiał budynek chrześcijańskiego przytułku dla dzieci. Separatyści otworzyli z niego ogień w kierunku ukraińskich żołnierzy znajdujących się na wieży telewizyjnej. Wojskowi odpowiedzieli strzałami.

  Za niezależnością i integralnością Ukrainy opowiedzieli się protestanci z obwodu połtawskiego.

  - Jesteśmy głęboko zaniepokojeni wydarzeniami na południowym wschodzie Ukrainy i wezwaniami do separatyzmu. Jak wiadomo, pierwszym separatystą był szatan, który oddzielił od Boga wielu aniołów. Dlatego wzywamy władze Rosji, by wyprowadziły swoich żołnierzy z terytorium naszego państwa i przestały dostarczać broń bandytom i terrorystom. Nie chcemy, żeby Ukraina się dzieliła. Pragniemy, by na naszej ziemi panował pokój - podkreślił starszy prezbiter Połtawskiego Aliansu Ewangelicznych Chrześcijan-Baptystów - Oleg Wsiej.

  Wydaje się, że szansę na poprawę sytuacji na Ukrainie daje Memorandum Pokoju i Zgody uchwalone przez ukraińską Radę Najwyższą. Dokument mówi o zagwarantowaniu odpowiedniego statusu języka rosyjskiego, choć nie będzie on równorzędny z państwowym językiem ukraińskim.

  Parlament zobowiązał się ponadto do reformy konstytucyjnej i decentralizacji władzy. W jej ramach duża część dotychczasowych uprawnień władz centralnych zostanie przekazana władzom lokalnym.

  Przyjęcie memorandum z zadowoleniem przyjął przewodniczący komisji ds. WNP rosyjskiej Dumy Państwowej - Leonid Słucki.

  Udostępnij

  Źródło: invictory.com, Facebook, onet.pl

  Please publish modules in offcanvas position.