Ateistyczny publicysta: małżeństwa homoseksualne uderzają w wolność

Ateistyczny publicysta: małżeństwa homoseksualne uderzają w wolność

czwartek, 11 grudzień 2014 17:58
Ateistyczny publicysta: małżeństwa homoseksualne uderzają w wolność fot. Pixabay.com

Małżeństwo homoseksualne uderza w wolność wszędzie, gdzie zostało zalegalizowane - pisze ateistyczny komentator.

Brendan O'Neill to redaktor internetowego magazynu "Spiked", który pisze także dla pisma "The Big Issue" w Londynie i bloguje dla gazety "Daily Telegraph".

Uważa się za "ateistycznego libertarianistę".

Brendan O'NeillW nowym artykule opublikowanym przez magazyn "The Spectator" stwierdza, że zmiana definicji małżeństwa to "koń trojański dla wprowadzenia nowej moralności".

Zauważa, że "wszędzie tam, gdzie małżeństwo homoseksualne zostało wprowadzone, uderzyło w wolność, a nie ją zwiększyło".

"Miłość i małżeństwo mogą iść razem jak koń i powóz, ale wolność i małżeństwo homoseksualne z pewnością nie" - stwierdza.

Publicysta przypomina przypadek Brendana Eicha, który stracił stanowisko dyrektora internetowego giganta Mozilla za swój sprzeciw wobec małżeństw homoseksualnych.

Zdaniem O'Neilla, był to wyrazisty przykład tego, że "wolność pobierania się przebija wolność sumienia".

Dziennikarz odwołał się też do przykładu Francji, w której, jak napisał, maszerowały "setki tysięcy osób albo "bigotów", jak lobby popierające małżeństwa gejowskie określa każdego, kto się z nim nie zgadza". Przypomniał, że do rozpędzenia tych protestujących użyto gazu łzawiącego. Tym samym, jak zaznacza, zostali oni przekształceni w "ideologicznych wrogów" państwa francuskiego.

"To zabawna ekspansja wolności, która tak gwałtownie gromi prawo do protestu" - ironicznie zwraca uwagę autor artykułu.

Wskazuje także na sytuację w Stanach Zjednoczonych.

"Amerykanie, którzy nie kłaniają się przy ołtarzu więzów tej samej płci, od fotografów ślubnych do cukierników robiących torty, są nękani i bojkotowani, a czasem także eliminowani z biznesu".

To nie koniec. O'Neill zauważa, że po legalizacji małżeństw jednopłciowych w Wielkiej Brytanii progejowscy aktywiści w pierwszej kolejności zażądali od katolickich szkół, żeby uczyły, że te "małżeństwa" są równie dobre jak heteroseksualne, mimo że ci nauczyciele w to nie wierzą.

Wreszcie publicysta skrytykował senatora Davida Leyonhjelma, australijskiego polityka, który złożył projekt ustawy legalizującej małżeństwa homoseksualne w parlamencie Australii.

"On myśli, że walczy o wolność, a tak naprawdę kompletuje ostatni akt barwionej na różowo tyranii wprawianej w ruch przez nowych autokratów nowoczesnego Zachodu" - pisze Brendan O'Neill.

Udostępnij

Źródło: The Spectator, brendanoneill.co.uk, Wikipedia


Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Wierzacy Marian Weclawek-spiacy prorok z Leszna twierdzil ze konca swiata nie bedzie w 2012  a wojna zacznie sie w 2024 lub 2025 w Kosowie. Swoja ...
Czytałem biblię wiele razy teraz czytam od nowa po resecie umysłu. Byłem katolikiem potem św Jehowy, dzisiaj jestem wolnym człowiekiem. Biblia to mitologia to co ...
@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?
Przesluchajcie tego wywiadu bez emocji, jakosc wypowiedzi Putina, wszystko jest klarowne i wywarzone, caly ten konflikt zostal sprowokowany przez Zachod i jest podtrzymywany przez Zachod. ...
@Tadzik Coś podobnego.Katolik jest zawsze drugiej kategorii i oczywiście ulomny w mysleniu,czytaniu Biblii i we wszystkim,co sie tyczy zakonu.Ale jak nietrudno zauwazyc, ma w sobie mniej ...
@YvonnKtos bil pokłony przed tym pomnikiem?Bo jakos nie słyszałem?Czy polski naród  wg co poniektorych jest ulomny?Podobizny czegokolwiek ,a nie kogokolwiek.Wszystko moze byc bałwanem,a dlaczego ma ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.