Franklin Graham nie wystąpi - z powodu LGBT

Franklin Graham nie wystąpi - z powodu LGBT

środa, 29 styczeń 2020 10:23
Franklin Graham Franklin Graham fot. Wikipedia

Amerykański ewangelista Franklin Graham miał przemówić tego lata w Liverpoolu. Tak się jednak nie stanie - z powodu jego poglądów na temat związków homoseksualnych.

Konferencja z udziałem Grahama w miejscowym centrum kongresowym ACC Liverpool miała być częścią jego większej trasy w Wielkiej Brytanii. Zarząd tego centrum ogłosił jednak, że w ostatnim czasie zapoznał się z jego wypowiedziami. Osoby z zarządu uznały, że wypowiedzi te są "niezgodne z ich wartościami". W oświadczeniu zaznaczono, że ACC Liverpool nie zgadza się na "podziały", jakie to wydarzenie wywołałoby w mieście.

Wcześniej zarządcy centrum byli adresatami licznych protestów w związku z planowanym wystąpieniem Grahama.

Jedną z grup składających protest była lokalna grupa "pracowników LGBT", która określiła ewangelistę mianem "homofobicznego kaznodziei nienawiści".

Graham zareagował już na decyzję ACC Liverpool.

Napisał list otwarty do społeczności LGBTQ w Wielkiej Brytanii. Poinfomował ją, że przybywa do tego kraju nie po to, by potępić jej członków, lecz, by ogłosić ewangelię. Przyznał jednak, że Bóg określa homoseksualizm jako grzech.

"Chodzi o to czy Bóg definiuje homoseksualizm jako grzech. Odpowiedź brzmi "tak". Ale Bóg idzie jeszcze dalej i mówi, że wszyscy jesteśmy grzesznikami, w tym ja sam. Biblia mówi, że każdy człowiek jest winny grzechu i potrzebuje przebaczenia i oczyszczenia. Karą za grzech jest śmierć duchowa - oddzielenie od Boga na wieczność".

Graham dodał, że ewangelia jest "inkluzywna", a jego podróż nie wynika z nienawiści, lecz z miłości.

Podkreślił, że osoby ze społeczności LGBTQ mogą czuć się zaproszone na wydarzenia z jego udziałem.

Na podstawie: CBN News, Facebook

Reklama

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Zobaczcie nowy przedmiot NAUKA O ZDROWIU,na kanale A.Cyrikasa tez jest o tym filmik pt MASKI OPADŁY.: Lgbt,szczepienia homosex.....
@zielonoświątkowiecNa jakiej Bozej podstawie?
@ale co ja tam wiem..Tacy krytykanci to nie sa wyznawcy Chrystusa
Wierzacy Marian Weclawek-spiacy prorok z Leszna twierdzil ze konca swiata nie bedzie w 2012  a wojna zacznie sie w 2024 lub 2025 w Kosowie. Swoja ...
Czytałem biblię wiele razy teraz czytam od nowa po resecie umysłu. Byłem katolikiem potem św Jehowy, dzisiaj jestem wolnym człowiekiem. Biblia to mitologia to co ...
@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.