Franklin Graham nie wystąpi - z powodu LGBT

Reklama

Franklin Graham nie wystąpi - z powodu LGBT

środa, 29 styczeń 2020 10:23
Franklin Graham Franklin Graham fot. Wikipedia

Amerykański ewangelista Franklin Graham miał przemówić tego lata w Liverpoolu. Tak się jednak nie stanie - z powodu jego poglądów na temat związków homoseksualnych.

Konferencja z udziałem Grahama w miejscowym centrum kongresowym ACC Liverpool miała być częścią jego większej trasy w Wielkiej Brytanii. Zarząd tego centrum ogłosił jednak, że w ostatnim czasie zapoznał się z jego wypowiedziami. Osoby z zarządu uznały, że wypowiedzi te są "niezgodne z ich wartościami". W oświadczeniu zaznaczono, że ACC Liverpool nie zgadza się na "podziały", jakie to wydarzenie wywołałoby w mieście.

Wcześniej zarządcy centrum byli adresatami licznych protestów w związku z planowanym wystąpieniem Grahama.

Jedną z grup składających protest była lokalna grupa "pracowników LGBT", która określiła ewangelistę mianem "homofobicznego kaznodziei nienawiści".

Graham zareagował już na decyzję ACC Liverpool.

Napisał list otwarty do społeczności LGBTQ w Wielkiej Brytanii. Poinfomował ją, że przybywa do tego kraju nie po to, by potępić jej członków, lecz, by ogłosić ewangelię. Przyznał jednak, że Bóg określa homoseksualizm jako grzech.

"Chodzi o to czy Bóg definiuje homoseksualizm jako grzech. Odpowiedź brzmi "tak". Ale Bóg idzie jeszcze dalej i mówi, że wszyscy jesteśmy grzesznikami, w tym ja sam. Biblia mówi, że każdy człowiek jest winny grzechu i potrzebuje przebaczenia i oczyszczenia. Karą za grzech jest śmierć duchowa - oddzielenie od Boga na wieczność".

Graham dodał, że ewangelia jest "inkluzywna", a jego podróż nie wynika z nienawiści, lecz z miłości.

Podkreślił, że osoby ze społeczności LGBTQ mogą czuć się zaproszone na wydarzenia z jego udziałem.

Na podstawie: CBN News, Facebook

Reklama

Reklama

Please publish modules in offcanvas position.