Reakcje po wyborze bp. Kamińskiego na przewodniczącego w Europie

Reakcje po wyborze bp. Kamińskiego na przewodniczącego w Europie

niedziela, 04 wrzesień 2022 08:00
bp Marek Kamiński bp Marek Kamiński fot. Biskup Marek Kamiński/Facebook

Marek Kamiński, biskup Kościoła Zielonoświątkowego w RP, został wybrany na przewodniczącego Europejskiej Społeczności Zielonoświątkowej (PEF).

Po raz pierwszy rolę tę powierzono komuś spoza Europy Zachodniej.

Biskup Kamiński przyznał, że jest "poruszony" zaufaniem europejskich przywódców.

"Zadanie jest bardzo odpowiedzialne i zaszczytne zarazem, bo PEF reprezentuje w Europie 54 denominacje zielonoświątkowe, około 6 milionów wierzących" - napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Podkreślił, że to, że został poproszony o pełnienie tej funkcji w najbliższej czteroletniej kadencji, jest dla niego "niezwykłym honorem".

Jednocześnie poprosił o modlitwę.

Pod postem gratulacje złożyli biskupowi między innymi:

Andrzej Jeziernicki - prezbiter naczelny Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej, Andrzej Bajeński - prezbiter naczelny Kościoła Chrystusowego w RP czy Mateusz Wichary - członek prezydium Rady Kościoła Chrześcijan Baptystów, a także inni liczni liderzy i wierzący.

Kamińskiemu pogratulowała też sama Europejska Społeczność Zielonoświątkowa w słowach:

"Gratulacje i błogosławieństwa dla biskupa Marka Kamińskiego z Polski, nowo wybranego przewodniczącego PEF podczas tego Zgromadzenia Ogólnego. Specjalne podziękowania dla Pelle Hornmarka ze Szwecji i ustępujących członków prezydium".

Hornmark o Marku Kamińskim powiedział:

"Jest on bardzo dynamicznym i utalentowanym przywódcą, który włożył wkład w zakładanie kościołów i ewangelizację. Ma też dobre relacje ze słowiańską społecznością międzynarodową. Po raz pierwszy wybieramy przewodniczącego z Europy Wschodniej."

Na podstawie: Biskup Marek Kamiński/Facebook, PEF/Facebook, Dagen.se

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Brat katolik! · 1 lata temu
  Gratuluję z całego serca Bracie!  Pan Jezus Chrystus nas łączy! Jedna wiara, Jeden Bóg, Jeden Pan Jezus Chrystus! Jedna Biblia!
 • This commment is unpublished.
  Radykał · 1 lata temu
  Czyli droga otwarta do całkowitego zniszczenia kościoła zielonoświątkowego w Polsce. 
 • This commment is unpublished.
  Mrmr · 1 lata temu
  Pewnie zachęci to "żonę biskupa" do jeszcze większych lewicowych antychrześcijańskich bredni...
  • This commment is unpublished.
   nie twój brat ani kolega · 1 lata temu
   @Mrmr a ty kim jesteś , że śmiesz hejtować żonę biskupa?Bo bratem w Chrystusie  raczej nie! Chrześcijanin nie hejtuje! nie wiesz? Pomyliłeś chyba portale, to nie jest portal towarzyski, ani polityczny! Idź stąd! 
 • This commment is unpublished.
  baptyzm ma moc · 1 lata temu
  To jest człowiek który się kieruje tylko rządzą władzy i nic więcej. Człowiek nawet nie cofnął się przed niszczeniem zboru gdzie był pastorem zanim został biskupem, w efekcie cały zbór KZ Koszalin przeszedł do KCh w RP. Każdy kto ośmiela się kandydować na biskupa KZ w RP jest szybko usuwany z denominacji. Jeden z pastorów został usunięty za nieprzychylne klaskanie
  • This commment is unpublished.
   kościelny pentecostal · 1 lata temu
   @baptyzm ma moc Człowieku znasz Go, że się wypowiadasz ? Komu służysz? Chyba jedynie szatanowi! Jak możesz przeciwko BRATU W CHRYSTYSUE hejtować Nie jesteś ani jemu ani mi na pewno bratem! Pokaż mi choć jeden fragment z Biblii gdzie Jezus i apostołowie hejtowali innych o innych poglądach! Wręcz przeciwnie Apostołowie takich którzy hejtowali i szufladkowali jako kefasowy, apollosowy pawłowy nazywali cielesnymi!  Jezus powiedział do uczniów o ludziach co nie chodzili z nimi, a wyganiali demony, nie zabraniali im tego, bo kto nie jest przeciwko nam ten jest z nami! Ty z kolei jak widzę, jesteś wyraźnie przeciwko braciom! Dokładnie jak szatan oskarżyciel Braci! Idź więc precz! 
  • This commment is unpublished.
   zielonoswiatkowiec · 1 lata temu
   @baptyzm ma moc Kłamstwo NIE kłam bo kłamstwo to grzech! udowodnij, że to prawda! Ok? A jak nie to zamilcz na wieki!
  • This commment is unpublished.
   baptyzm ma moc · 1 lata temu
   @zielonoswiatkowiec To sobie popatrz na strony internetowe koszalińskich zborów takich jak KZ Koszalin i SCh Koszalin
  • This commment is unpublished.
   prawnik kościelny · 1 lata temu
   @baptyzm ma moc A co tam nie właściwego? To są Kościoły Pana Jezusa i tyle. Moje marzenie aby każdy był ta zaangażowany w głoszenie Pana Jezusa Chrystusa i żeby nie dzielić się na kefasowy, apollosowy , baptysta, zielony. Jesteś cielesny jeśli uważasz, że jesteś baptysta czy zielony! Pan Jezus nie założył ani jednej denominacji, Kościół od początku był po prostu Kościołem, czyli nie organizacją, ani budynkiem, ale eklesia zgromadzeniem wywołanych z tego świata! A takich jak ty w realu unikam, zgodnie ze wskazówkami Apostoła Pawła aby unikać tych co wywołują spory, w nadziei, że kiedyś Bóg da wam upamiętanie  i wyzwolą się z sideł diabła, który zmusza ich do pełnienia woli swojej.
  • This commment is unpublished.
   uczeń Pana Jezusa · 1 lata temu
   @baptyzm ma moc Jesteś żałosny, za kogo się uważasz? I kto cię upoważnił do takich opinii? Nie masz prawa oczerniać i pomawiać pastorów. Na 100 % nie działasz z polecenia  Pana Jezusa! Czytaj Biblię dowiedz się co to znaczy aby być posłusznym przewodnikom ! A jeśli jesteś niewierzącym  pamiętaj, że masz nad sobą jeszcze kodeks karny!  art. 212 kk
  • This commment is unpublished.
   uczeń Pana Jezusa · 1 lata temu
   @baptyzm ma moc Jesteś żałosny, za kogo się uważasz? I kto cię upoważnił do takich opinii? Nie masz prawa oczerniać i pomawiać pastorów. Na 100 % nie działasz z polecenia Pana Jezusa! Czytaj Biblię dowiedz się co to znaczy aby być posłusznym przewodnikom ! A jeśli jesteś niewierzącym pamiętaj, że masz nad sobą jeszcze kodeks karny! art. 212 kk
 • This commment is unpublished.
  Daniel · 1 lata temu
  Zetknąłem się z Markiem KamińskimMogę tylko powiedzieć że dla mnie największym autorytetem mam nadzieję pozostanie całe Słowo Boże

Ostatnie komentarze

Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...
"Od Wielkiego Czwartku komunię św. będą mogli przyjmować na rękę wierni w diecezji warszawskiej. Zgodę w tej sprawie wydał prymas Józef Glemp."
@virus@Bergoglio.877w proteście przeciw bluźnierstwu komunii na rękę powstał wirus GLEMP.877 bo ten "glemp" wprowadził to bluźnierstwo komunii na rękę
HUJ JORGE BERGOGLIO and his fucking
friends formatting Your Hard Disk NOW !
Podziekuj pierdolonemu kosciolowi diabła i węża.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.