Warszawa

1°C

  2 lutego protest w obronie dzieci przeciwko progejowskiej rezolucji w Europarlamencie

  2 lutego protest w obronie dzieci przeciwko progejowskiej rezolucji w Europarlamencie

  piątek, 31 styczeń 2014 14:59
  2 lutego protest w obronie dzieci przeciwko progejowskiej rezolucji w Europarlamencie fot. w-obronie-dzieci.blogspot.com

  W Warszawie i innych miastach Europy odbędzie się protest w związku z głosowaniem nad progejowską rezolucją w Europarlamencie.

  Głosowanie w Parlamencie Europejskim nad tzw. Raportem Lunacek odbędzie się 4 lutego.

  Organizatorzy warszawskiego protestu podkreślają, że przyjęcie dokumentu "torowałoby między innymi drogę do homoadopcji w całej Unii Europejskiej".

  Na ich stronie internetowej czytamy, że projekt rezolucji deklaruje walkę "przeciw homofobii i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową", a w istocie zmierza ku realizacji "nieuzasadnionych i zakrojonych na szeroką skalę przywilejów dla osób LGBT". Do pakietu takich praw mogłoby zostać zaliczone choćby prawo do zawarcia małżeństwa czy posiadania dziecka, a także niedyskryminowanie osób mających nietradycyjne preferencje seksualne m.in. w zawodach pedagogicznych.

  W Warszawie demonstracja przeciwko projektowi ma odbyć się 2 lutego o godz. 12 na placu Zamkowym. Manifestacje będą miały miejsce także w Madrycie, Paryżu, Brukseli i Rzymie.

  Polscy organizatorzy zapraszają do uczestnictwa "wszystkich, którym nie jest obojętny los dzieci dziś i jutro". Pytają: "czy możemy przejść obojętnie wobec faktu, że obecnie w Europie setki tysięcy dzieci jest wychowywanych przez homoseksualistów, a na naszych oczach próbuje się upowszechnić tę zgubną tendencję?".

  Do udziału zaproszeni są wszyscy obywatele "niezależnie od wyznania i poglądów politycznych".

  TUTAJ można podpisać petycję sprzeciwiającą się przyjęciu raportu przez PE.

  Udostępnij

  Opracowanie: ChnNews.pl
  Źródło: w-obronie-dzieci.blogspot.com

  Ostatnio zmieniany niedziela, 16 luty 2014 19:48

  Please publish modules in offcanvas position.