Nauczycielka nazwała homoseksualizm zboczeniem. Nagonka

Nauczycielka nazwała homoseksualizm zboczeniem. Nagonka

sobota, 29 grudzień 2018 22:50
pani Oliwia, nauczycielka z Kielc pani Oliwia, nauczycielka z Kielc fot. o2.pl/Facebook

Nauczycielka biologii z IV Liceum w Kielcach odważyła się napisać na Facebooku, że propagowanie zachowań homoseksualnych, marsze równości i chęć adopcji dzieci przez pary jednopłciowe powinny być szeroko negowane i zabraniane.

"Ani homoseksualizm ani biseksualizm nie są niczym normalnym i jest to rodzaj zaburzenia psychicznego, a nawet zboczenia" - miała napisać pani Oliwia.

„Jakiekolwiek propagowanie tych zachowań, marsze równości czy nie daj Boże chęć adoptowania dzieci przez takie pary powinna być szeroko negowana i zabraniana! Stanowcze nie upublicznianiu wizerunku takich osób. Jak chcą się kochać to niech nie robią tego na forum publicznym. I tyle w tym temacie!” – dodała.

Kobieta przełamała więc poprawność polityczną. Jak można się było spodziewać, niedługo potem stała się obiektem ataków.

O sprawie zrobiło się głośno w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Oburzenie wyraził Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na Facebooku, który zacytował wpis i poinformował, że ze skargą zgłosili się do niego uczniowie liceum, w którym nauczycielka pracuje. O sprawie napisała też Gazeta Wyborcza, która zapewnia, że otrzymała screeny wpisów nauczycielki. Wpisów nie widać już na jej profilu.

Ośrodek zarzucił nauczycielce "brak kompetencji naukowych" i co ciekawe, także moralnych, jak również wrażliwości.

"Ona uczy biologii, powinna więc znać naukowe podstawy współczesnej medycyny. Jeśli nie zna to znaczy, że pomyliła wykonywany zawód" - napisano.

Od wpisów pani Oliwii odcięła się dyrekcja szkoły, która oświadczyła, że liceum "tworzy przestrzeń przyjazną dla każdego niezależnie od religii, światopoglądu, niepełnosprawności lub orientacji seksualnej".

Według dyrekcji, nauczycielka swoimi wpisami rzekomo "godzi w dobro, społeczny status i godność wykonywanego zawodu nauczyciela".

Autorka wpisów dopytywana przez "Echo Dnia" oświadczyła, że wyraziła wyłącznie swoje prywatne zdanie jako obywatel, a nie jako nauczyciel.

- Żyjemy w czasach wolności słowa i myślę, że możemy wyrażać swoje poglądy, tak ja, jak i młodzież. Zdaję sobie sprawę, że moje zdanie nie ma pokrycia w ustaleniach naukowych, wyrażam je jednak w czasie wolnym, nie w szkole, absolutnie nie do uczniów na lekcjach. Na moich zajęciach nigdy nie poruszałam tematów związanych z homoseksualizmem - powiedziała.

Wyjaśniła, że wyrażając swoją opinię, komentowała zdjęcie, na którym widniała para całujących się gejów.

– Jest mi bardzo przykro, że mój wpis godzi w dobre imię szkoły w której pracuję. Jeszcze raz zaznaczam, że to tylko moje prywatne zdanie – dodała.

Po drugiej stronie konserwatyści, jak radny Szczecina, vloger i prawnik Dariusz Matecki, który na Twitterze napisał: "Afera", bo kobieta napisała to, co wielu Polaków uważa".

Jeszcze zanim wybuchła burza wokół tej sprawy, portal ChnNews.pl przeprowadził internetową ankietę w mediach społecznościowych, z której wynika, że zdecydowana większość (91 proc.) czytelników portalu opowiada się za zakazem propagowania homoseksualizmu. Przypomnijmy, że również Pismo Święte określa homoseksualizm jako zboczenie (Rz. 1,27).

Jeśli chcielibyście Państwo wyrazić solidarność z panią nauczycielką w tej sytuacji, można to zrobić na profilu liceum, w którym ta pani pracuje https://m.facebook.com/ivlogim23/?locale2=pl_PL lub wysłać maila: http://4lo.edu.pl/kontakt. Można też zamieścić komentarz pod postem w tej sprawie na profilu Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na Facebooku: https://m.facebook.com/osrodek.monitorowania/?locale2=pl_PL

Tak odblokujesz powiadomienia od ChnNews.pl w swojej przeglądarce:

Po wyrażeniu zgody na otrzymywanie powiadomień w przeglądarce Google Chrome należy, będąc na naszej stronie, kliknąć na ikonkę kłódki w lewym górnym rogu. Następnie w opcji "Powiadomienia" przełączyć na zezwolenie otrzymywania powiadomień. Ponadto pod adresem: chrome://settings/content/cookies należy wyłączyć opcję "Zachowuj dane lokalne tylko do zamknięcia przeglądarki".

Również w przeglądarce Mozilla Firefox należy ustawić zezwolenie na powiadomienia, klikając najpierw na kłódkę. Następnie strzałka, "Więcej Informacji", "Uprawnienia" i przełączenie w "Wyświetlaniu powiadomień" na "Zezwól".

Na podstawie: kielce.naszemiasto.pl/vivi24

Ostatnio zmieniany niedziela, 30 grudzień 2018 13:44
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@LilaAle nie mówił tak o matce Pana.
Ten pastor który nazywa Matkę Boską Demonem? Jest znany pomiedzy Fundamentalnej protestanckiej polskiej połoni w Stanach i w Kanadzie… ma wielkie powodzenie.. przestraszajca herezja przeciwko ...
@Janek 72a kto to jest Stepanow ? jaki pastor ?
Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a ...
fałszerskie bergoglio WMAWIA nam GRZECH WIECZNY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU czyli zrównywanie Boga z dJABŁEM
@HaniaCzy to nie ona była "osobistym doradcą duchowym" Trumpa za jego prezydentury?
Pani Cindy to fałszywy prorok.
A syndrom sztokholmski w Polsce poszedl i zaglosowal na oredownikow : przyjdzta do Polski i robta co chceta,wy biedni nachodzcy

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.