Nick Vujicic, słynny ewangelista bez kończyn, o seksie pozamałżeńskim

Nick Vujicic, słynny ewangelista bez kończyn, o seksie pozamałżeńskim

wtorek, 20 styczeń 2015 11:53
Nick i Kanae Vujicic Nick i Kanae Vujicic fot. Nick Vujicic/Facebook

Dlaczego ludzie uprawiają seks poza małżeństwem i czy to ma sens?

Głos w tej sprawie zabrał Nick Vujicic - znany mówca motywacyjny i ewangelista, który urodził się niemal całkowicie pozbawiony kończyn.

Według niego, ludzie uprawiają seks pozamałżeński często po to, by wypełnić pustkę, jaka może zostać wypełniona przez trwałą relację z Jezusem Chrystusem.

32-letni Vujicic, pomimo swojej niepełnosprawności, ma piękną żonę - Kanae. Wzięli ślub prawie trzy lata temu. Mają już też prawie 2-letniego syna.

Vujicicowie wydali książkę poświęconą sprawom miłości i małżeństwa. Nosi ona tytuł: "Miłość z kończynami. Niesamowita historia prawdziwej miłości, która pokonuje wszystko". ("Love With Limbs: A Remarkable Story of True Love Conquering All")

Choć przyznają, że nie są "ekspertami" w sprawach małżeńskich, udzielają zdroworozsądkowych rad z biblijnej perspektywy - od abstynencji po planowanie rodziny. Dzielą się przy tym własnymi doświadczeniami z pełnej inspiracji miłosnej podróży.

- Chciałbym, żeby ludzie zrozumieli, czytając tę książkę, że kiedy Bóg stworzył Adama, stworzył też Ewę i Jego planem jest, byśmy z kimś byli. Chodzi nie tylko o relację, w której trzymamy się za ręce, uprawiamy seks czy jesteśmy w intymnej sytuacji. W jedności małżeństwa jest święte piękno - mówi Nick.

W książce para zdradza, że podczas narzeczeństwa zmagała się z kwestią abstynencji. Vujicicowie podkreślają jednak, że oczekiwanie na noc poślubną było warte poświęcenia.

- Seks poza małżeństwem jest jak diabelskie wino. Jak wino diabła mogłoby być lepsze od wina Bożego? To tylko podróbka - podkreśla mówca motywacyjny.

W książce zaleca krótkie narzeczeństwo.

- Bóg stworzył seks dla małżeństwa, a szatan wziął coś pięknego i świętego, wykrzywił to i przyniósł pożądanie. Widziałem wielu ludzi, którzy używają seksu przed ślubem jako sposobu, by poczuć się potrzebnym, chcianym i akceptowanym. Nie otrzymamy lepszej akceptacji niż ta od Boga - zauważa Vujicic.

Modlitwa, wsparcie od najbliższych i spotkanie z ewangelistą Billym Grahamem pomogły Nickowi i Kanae przezwyciężyć pokusę. Mówca zaznacza, że umocnienie się w wierze przed znalezieniem prawdziwej miłości było kluczem do zdrowego małżeństwa.

- Moja wartość jest w Bogu czy jestem singlem czy nie i czy mam ręce i nogi czy nie. Boży cel i plan dla mojego życia to wszystko, czego potrzebuję. Jego łaska, zbawienie, prowadzenie, plan i nic więcej. Byłem zadowolony w mojej relacji z Jezusem Chrystusem zanim się ożeniłem. Jeżeli jesteś singlem i nie jesteś szczęśliwy, to zaufaj mi - nie będziesz też, jak się ożenisz. Spytaj kogokolwiek, kto jest w małżeństwie - mówi Vujicic.

Australijczyk serbskiego pochodzenia przyznał, że gdy był nastolatkiem zastanawiał się czy znajdzie kiedyś kobietę, która pokocha go niezależnie od jego niepełnosprawności. To przez wiarę i Biblię był w stanie rozwinąć poczucie własnej wartości i dziś oddaje całą chwałę Bogu.

- Chcę, by przez tę książkę ludzie zrozumieli, że zamiast tylko próbować znaleźć prawdziwą miłość, trzeba się zaakceptować i zapragnąć dla siebie Bożego doskonałego planu. Bożej siły, planu i mądrości, a nie swojej. To jest trudne, ale taka jest chrześcijańska droga. Kiedy dajesz szansę złamanym częściom siebie i oddajesz je Bogu, to wtedy On może dokonać cudu - podkreśla ewangelista.

Nick podróżuje po całym świecie. Wygłasza mowy motywacyjne i głosi ewangelię. W tym roku będzie także w Polsce.

Spotkanie z nim odbędzie się 30 kwietnia na stadionie Lecha w Poznaniu. Organizatorem jest firma Milewski & Partnerzy. Obejrzyj wideo poniżej.

Źródło: Christian Post

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Na wybory NA KONFEDERACJĘ 9.06.24 tam sa jeszcze normalne Boze wartosci,mozemy jeszcze stanac za wsrtosciami naszego Ojca w niebie,idz na wybory
"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.