Biskup mianowany przez Franciszka skrytykował nauczanie Kościoła ws. homoseksualizmu

Biskup mianowany przez Franciszka skrytykował nauczanie Kościoła ws. homoseksualizmu

niedziela, 11 wrzesień 2016 09:56
Biskup mianowany przez Franciszka skrytykował nauczanie Kościoła ws. homoseksualizmu fot. Wikimedia

Coraz większy rozdźwięk w Kościele katolickim, jeśli chodzi o podejście do gejów. Pojawia się krytyka dotychczasowego nauczania Kościoła w sprawie homoseksualizmu.

Mianowany przez papieża Franciszka australijski biskup Vincent Long Van Nguyen jest kolejnym, który wzywa do łagodniejszego podejścia do homoseksualistów. I twierdzi, że kieruje się przy tym głosem samego zwierzchnika Kościoła katolickiego.

"Wydaje mi się, że papież Franciszek wyraźnie odszedł od podejścia potępienia i osądzenia. Skupił się na ogłaszaniu Bożej miłości dla biednych, słabych i zmarginalizowanych" - powiedział podczas wykładu w Sydney.

Według niego, w Kościele powinno znaleźć się miejsce dla wszystkich.

- Musi być miejsce, zwłaszcza dla tych, którzy zostali pokrzywdzeni, dla wykluczonych i wyobcowanych, ofiar maltretowania, rozwodników, gejów i lesbijek. Kościół będzie w mniejszym stopniu tym, czego oczekuje Chrystus, jeśli nie zajmiemy się w pełni sprawami akceptacji i równości - stwierdził.

Jak zaznaczył, obecnie Kościół traktuje homoseksualistów w sposób "opresyjny". Skrytykował też kościelną doktrynę, która mówi, że akty homoseksualne są aktami "nieuporządkowanymi".

"Twierdzimy, że traktujemy gejów z miłością i współczuciem, a jednak definiujemy ich seksualność jako "z natury rzeczy nieuporządkowaną" - zauważył.

Biskup skrytykował Kościół za kierowanie się "starymi stereotypami" i za to, że, według niego, nie jest "latarnią ani pionierem w walce z nierównością i nietolerancją".

Dodał, że Kościół ma wiele do "nauczenia się" od świata, gdzie "tożsamości i prawa marginalizowanych spotykają się ze sprawiedliwością, akceptacją i ochroną".

Głos bp. Van Nguyena jest kolejnym wśród katolickich hierarchów nawołujących do złagodzenia tonu w stosunku do homoseksualistów.

Niemiecki kardynał Walter Kasper w swojej książce "Świadek miłosierdzia. Moja podróż z Franciszkiem" stwierdził, że "gejem człowiek się rodzi". Dodał, że homoseksualiści "niekiedy mają walory, których inni nie mają i mogą wnieść swój wkład w życie Kościoła dzięki nim".

Jako przykład wskazał "wielu artystów", którzy "mają tę skłonność i mogą na równi czynić dobro społeczeństwu i Kościołowi".

Z kolei na stronie Konferencji Episkopatu Niemiec zamieszczono w ubiegłym roku tekst teologa Stephana Goerza, który stwierdził, że nauczanie Kościoła na temat homoseksualizmu jest przestarzałe i powinno się je dostosować do obecnych czasów.

Również w Polsce ostatnio pojawiły się głosy teologów i katolickich publicystów na rzecz złagodzenia tonu wobec środowiska LGBT. To akcja "Przekażmy sobie znak pokoju". W wielu regionach naszego kraju w jej ramach pojawiły się billboardy i plakaty. Więcej na ten temat TUTAJ

Takie głosy spotykają się oczywiście ze sprzeciwem wielu katolików. Jasno mówi też o tych sprawach Biblia, która określa homoseksualizm jako "obrzydliwość" i "zboczenie".

W Liście do Rzymian 1,26-27 czytamy:

"Kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami, uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłacę należną za zboczenie".

A w Księdze Kapłańskiej 20,13:

"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli".

W 1 Liście do Koryntian 6,9-10 apostoł Paweł zapowiada, że homoseksualiści uprawiający seks nie odziedziczą Królestwa Bożego.

"Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą Królestwa Bożego".

Wreszcie warto zauważyć, że istnieją liczne świadectwa osób, które prowadziły homoseksualny tryb życia, ale zostały z niego uwolnione przez Jezusa Chrystusa.

Niektóre z nich można znaleźć pod poniższymi linkami:

Przez 27 lat prowadził gejowski styl życia, aż stało się coś niesamowitego

Niezwykłe. Była lesbijka mówi, co się stało, że zostawiła homoseksualizm

Jak ludzie stają się homoseksualistami? Przeczytaj historię byłej lesbijki

Prowadził życie geja, potrzebował uwolnienia. - Jeśli możesz wyobrazić sobie horror z demonicznym...

Źródło: LifeSiteNews.com, interia.pl, fronda.pl

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.