Papież do buddyjskich mnichów: potrzebne wspólne świadectwo

Papież do buddyjskich mnichów: potrzebne wspólne świadectwo

czwartek, 30 listopad 2017 18:41
papież Franciszek (po prawej) i buddyjscy mnisi papież Franciszek (po prawej) i buddyjscy mnisi fot. YouTube/CTV

Papież Franciszek wystąpił w buddyjskiej świątyni w Birmie z przesłaniem do rady buddyjskich mnichów. Mówił między innymi o potrzebie "wspólnego świadectwa" przywódców religijnych, którego ma potrzebować świat.

Przed spotkaniem zdjął buty, by okazać buddystom szacunek. Następnie delegacje - katolicka i buddyjska - spotkały się w świątynnej sali, w której oczywiście znajdował się wizerunek Buddy.

- Na całym świecie ludzie potrzebują wspólnego świadectwa przywódców religijnych. Bo kiedy przemawiamy jednym głosem, popierając ponadczasowe wartości sprawiedliwości, pokoju i fundamentalnej godności każdego człowieka, oferujemy słowo nadziei - powiedział papież.

Zwierzchnik Kościoła katolickiego wyraził następnie uznanie dla osób żyjących "zgodnie z religijną tradycją buddyzmu".

- Przez nauki Buddy i świadectwo tak wielu mnichów i mniszek ludzie tej ziemi zostali ukształtowani w wartościach cierpliwości, tolerancji i szacunku dla życia, jak również duchowości szanującej środowisko naturalne - stwierdził.

Franciszek dodał też, że ludzie nie mogą być "odizolowani" od siebie nawzajem, ale przezwyciężać wszelkie uprzedzenia. Za wskazówkę w tej kwestii uznał słowa Buddy mówiące o okazywaniu dobroci innym ludziom.

Franciszek zaapelował o współpracę pomiędzy religijnymi przywódcami na rzecz pokoju, bezpieczeństwa i dobrobytu dla wszystkich.

- Chcę, byście wiedzieli, że Kościół katolicki jest gotowym do tego partnerem - oświadczył.

Jako przykład pogłębiania wzajemnego zrozumienia podał kwietniowe spotkanie Konferencji Katolickich Biskupów przeprowadzone z udziałem przywódców różnych wspólnot religijnych.

- Takie zgromadzenia są kluczowe, jeśli mamy pogłębić wzajemne zrozumienie i potwierdzić naszą łączność i wspólne przeznaczenie. Autentyczna sprawiedliwość i trwały pokój mogą być osiągnięte tylko, kiedy są gwarantowane dla wszystkich - powiedział.

- Niech buddyści i katolicy idą razem tą drogą uzdrowienia, pracując na rzecz dobra każdego, kto mieszka w tej ziemi - zaapelował.

Życzył wszystkim obecnym "boskich błogosławieństw radości i pokoju".

W przemówieniu papież Franciszek, uznawany przez Kościół rzymskokatolicki za następcę św. Piotra, ani razu nie wspomniał o Jezusie Chrystusie ani o tym, że Jezus powiedział, że to On jest "drogą, prawdą i życiem" i "nikt nie przychodzi do Ojca, jak tylko przez Niego (Chrystusa)".

Na podstawie: Vatican.va

Zobacz także: Papież Franciszek do muzułmanów: módlmy się za siebie nawzajem, wzrastajmy w Bożej miłości

 

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.