Powstaje gra komputerowa oparta na historiach biblijnych. Oto szczegóły

Powstaje gra komputerowa oparta na historiach biblijnych. Oto szczegóły

niedziela, 05 październik 2014 09:53
Dawid i Goliat w grze komputerowej Dawid i Goliat w grze komputerowej fot. thegamebible.com

Biblijna rozrywka przed ekranem komputera? Nowy projekt ma m.in. poparcie pastora Ricka Warrena.

Na stworzenie gry pieniądze zbierają dwaj bracia bliźniacy, programiści - Ruben i Efraim Meulenberg. Zdaniem Warrena, pastora megakościoła Saddleback w USA, taka gra byłaby "niezwykłym sposobem doświadczenia biblijnych historii".

Bracia chcą objąć swoją grą całą Biblię. Na początek skupiają się jednak na historii "Dawid: powstanie króla". Swoje cele oparli na rozmowach z osobami uczęszczającymi do kościołów w Ameryce i Europie.

- Ludzie szukają gry, która nie będzie pełna krwi, a jednocześnie będzie w niej wystarczająco napięcia, by chłopcy ją polubili. Chcą też gry zgodnej z Biblią, a przy tym mającej wysoką wartość rozrywkową - mówi Efraim Meulenberg.

Programiści chcą, by z gry mógł korzystać każdy członek rodziny, a także, by była w niej możliwość pauzy, tak aby gracze mogli przerwać zabawę ze względu na obiad czy wykonanie pracy domowej.

- Ludzie ostrzegają nas, że nie chcą tandetnej chrześcijańskiej produkcji, a gry o najwyższych standardach - tłumaczy Reuben Meulenberg.

Przed programistami poważne wyzwanie, bo, jak podkreśla Brent Dusing z firmy komputerowej Hexify, dotychczasowe "chrześcijańskie gry nie odniosły sukcesu na konsolach" takich jak Nintendo czy Playstation.

- Stało się tak przede wszystkim dlatego, że rynek konsol jest ukierunkowany na ludzi oczekujących akcji (strzelania, wyścigów, walki). Tego często nie zapewniają gry gatunku chrześcijańskiego - stwierdził Dusing.

Bracia Meulenbergowie zdają sobie z tego sprawę. Choć w przyszłości planują, by ich gra była dostępna na telefonach komórkowych, tabletach i konsolach, na razie zawęzili swój projekt do komputerów typu Mac i PC.

Współpracują z freelancerami i konsultantami, którzy pracowali nad popularnymi na świecie grami takimi jak Assassin's Creed, Star Wars (Gwiezdne Wojny) czy seria Lego.

Do tej pory zebrali ponad 25 tys. dolarów, a potrzebują 35 tys. Taka suma pozwoli im na stworzenie pierwszych trzech epizodów o królu Dawidzie do grudnia. Aby stworzyć wszystkie planowane 10 epizodów na ten temat, będą potrzebować 380 tys. dolarów.

Poniżej zdjęcia z fragmentami gry oraz jedno przedstawiające braci Meulenbergów w pracy.

Udostępnij
 

gat.gifmost.gifpalac.gifjaskinia.giffilistyni.jpgbracia.jpgdym.gifskala.jpgzmieczem.jpgdavid.jpgdawidgoliat.gifdawidnascianie.gif

Źródło: Christian Post Fot. thegamebible.com

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 
@nie rozumiemCzłowiek, już skrzywdzony przez sposób w jaki "dano mu życie" ma być z tego powodu zabity?  Zabić dziecko, bo "ojciec" to przestępca? Takie uzasadnienie decyzji o odebraniu ...
@Artur Są filmy jak to Rosjanie strzelają w plecy ....
@Gitara2) (ciąg dalszy poprzedniego komentarza)
... Strzeżcie więc pilnie swoich dusz, gdyż nie widzieliście żadnej postaci w dniu, w którym PAN przemówił do was na ...
@Gitara1) "Nie zapominaj o dniu, w którym stałeś przed PANEM, swoim Bogiem, na Horebie, gdy PAN powiedział do mnie: Zgromadź mi lud, abym im przekazał ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.