Gejowskie sceny erotyczne w znanych serialach. Tzw. tolerancja brutalnie wkracza na ekrany

Gejowskie sceny erotyczne w znanych serialach. Tzw. tolerancja brutalnie wkracza na ekrany

środa, 22 październik 2014 17:42
Gejowskie sceny erotyczne w znanych serialach. Tzw. tolerancja brutalnie wkracza na ekrany fot. mjkimpan.com

Homoseksualne akty wkraczają do domów poprzez ekrany telewizorów.

Taką medialną nowinkę forsuje choćby Shonda Rhimes - producentka m.in. seriali "Chirurdzy" czy "Skandal".

- Dzięki stacjom kablowym, wielkie sieci stały się bardziej otwarte na eksperymenty. Nie zdarzyło się jeszcze, aby nie zgodzili się na któryś z moich pomysłów - to jej słowa sprzed roku.

Być może niektóre sieci kablowe się tego "nie boją".

Dla części widzów w USA miarka się jednak przebrała.

"Gejowski seks to za dużo", "te sceny nie mają sensu, nic nie wnoszą do scenariusza" - napisał jeden z użytkowników Twittera na profilu Rhimes.

"Nie ma czegoś takiego jak sceny gejowskie. To są sceny z ludźmi. Jeżeli używasz sformułowania "sceny gejowskie", to jesteś nie tylko spóźniony na imprezę, ale i nie jesteś na nią zaproszony" - odpowiedziała.

Na przykład w "Chirurgach" były już wątki związków homoseksualnych. Teraz jednak Rhimes idzie na całość i pokazuje erotyczne gejowskie sceny. Według niej, niektórzy widzowie muszą "dorosnąć". Przestrzega też: "pamiętajcie, kiedyś w jakiś sposób ktoś też was może dyskryminować".

Pytanie jednak czy w tym przypadku można mówić o "dyskryminacji".

Serial medyczny "Chirurdzy" jest emitowany w USA od 2005 roku. Rozpoczął się tam właśnie jego 11. sezon. W Polsce do tej pory pokazano ich osiem. Z kolei światowa premiera serialu "Skandal" odbyła się w kwietniu 2012 roku. W Polsce nadaje go stacja Fox Life. Rhimes jest także producentką debiutującego właśnie w telewizji ABC "How to get away with murder" - pierwszy odcinek obejrzało ponad 14 mln ludzi.

Na stronie "Gazety Wyborczej" czytamy: "widzom wszystkich tych seriali zafundowała tej jesieni emocjonalną karuzelę, nowe dramaty i miłości - w tym nowe homoseksualne związki. I niekończące się jedynie na niedomówieniach lub grzecznych pocałunkach, jak to często bywa w serialach - jej bohaterowie uprawiają na ekranie seks".

Shonda Rhimes jest zaangażowana na rzecz ruchu gejowskiego. W 2012 roku otrzymała nagrodę Golden Gate Award dla osoby, która w "profesjonalny sposób przyczynia się do zmiany spostrzegania społeczności LGBT w mediach".

Czy z dzieł Rhimes zaczną brać przykład inni producenci? Biorąc pod uwagę prędkość, z jaką w ostatnich latach zachodzą zmiany obyczajowe, jest to zapewne nieuniknione...

Udostępnij

Źródło: wyborcza.pl, CBS News

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@LilaAle nie mówił tak o matce Pana.
Ten pastor który nazywa Matkę Boską Demonem? Jest znany pomiedzy Fundamentalnej protestanckiej polskiej połoni w Stanach i w Kanadzie… ma wielkie powodzenie.. przestraszajca herezja przeciwko ...
@Janek 72a kto to jest Stepanow ? jaki pastor ?
Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a ...
fałszerskie bergoglio WMAWIA nam GRZECH WIECZNY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU czyli zrównywanie Boga z dJABŁEM
@HaniaCzy to nie ona była "osobistym doradcą duchowym" Trumpa za jego prezydentury?
Pani Cindy to fałszywy prorok.
A syndrom sztokholmski w Polsce poszedl i zaglosowal na oredownikow : przyjdzta do Polski i robta co chceta,wy biedni nachodzcy

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.