Dziesiątki tysięcy ludzi przeciwko wierzącemu bokserskiemu mistrzowi. Oto czym podpadł im Tyson Fury

Dziesiątki tysięcy ludzi przeciwko wierzącemu bokserskiemu mistrzowi. Oto czym podpadł im Tyson Fury

wtorek, 08 grudzień 2015 19:00
Tyson Fury udziela wywiadu gazecie "Daily Mail" Tyson Fury udziela wywiadu gazecie "Daily Mail"

Brytyjczyk Tyson Fury, którzy oddał chwałę Jezusowi Chrystusowi po pokonaniu Władimira Kliczki, znalazł się pod presją.

Jak informowaliśmy, Fury jeszcze przed walką sprzeciwił się homoseksualizmowi i aborcji.

- Są tylko trzy rzeczy, które muszą się wykonać zanim diabeł przyjdzie do domu. Jedną z nich jest legalizacja homoseksualizmu w krajach, drugą jest aborcja, a trzecią pedofilia - mówił w wywiadzie dla "Daily Mail".

Później zaczął nieco wycofywać się ze swojej wypowiedzi. Stacja Eurosport przytoczyła jego słowa z wywiadu dla irlandzkiej stacji radiowej:

"To wszystko błędnie przytoczone słowa. Gazety starają się sprzedawać, pisząc o mnie złe rzeczy. Nie jestem homofobem ani rasistą i nie występuję przeciwko jakimkolwiek ludziom. Wszystkich tylko kocham, bo ostatecznie wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami w Bogu. Co ludzie robią, to nie moja sprawa. Niech Bóg wszystkich błogosławi".

Aby udowodnić, że słowa Fury'ego zostały przytoczone co do joty, "Daily Mail" opublikował zapis audio z wywiadu i transkrypcję.

Teraz gdy bokser znalazł się na liście kandydatów na Sportową Osobowość Roku BBC, powstała petycja, by go z niej usunąć z powodu "homofobicznych" komentarzy. Podpisało ją już ponad 110 tysięcy osób.

W petycji napisano: "BBC najwyraźniej nie rozumie, że nominując Fury'ego, który niejednokrotnie wyrażał homofobiczne poglądy i porównywał homoseksualizm do pedofilii, pokazuje go jako wzór dla młodych ludzi w Wielkiej Brytanii i na świecie".

I zaznaczono: "nie ma miejsca na homofobię w sporcie".

Rzecznik BBC oświadczył, że Fury został wybrany przez niezależny panel ekspertów wyłącznie na podstawie osiągnięć sportowych. Dodał, że komisja ta nie zamierza zmieniać listy kandydatów do wyróżnienia.

Należy przypomnieć, że Pismo Święte nazywa akty homoseksualne "zboczeniem" i "obrzydliwością". Ostrzega też, że homoseksualiści współżyjący ze sobą nie odziedziczą Królestwa Bożego. Sam Jezus natomiast wielokrotnie wzywał do upamiętania.

Oto niektóre fragmenty Biblii dotyczące tego zagadnienia:

List do Rzymian 1,26-27:

"Kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie."

Księga Kapłańska 20,13:

"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli."

1 List do Koryntian 6,9-10:

"Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą Królestwa Bożego."

Ewangelia Mateusza 4,17:

"Odtąd począł Jezus kazać i mówić: Upamiętajcie się, przybliżyło się bowiem Królestwo Niebios."

Zobacz także: Przed walką Tyson Fury nazwał Władimira Kliczkę czcicielem diabła. Oto jak skomentował to Ukrainiec

Źródło: Daily Mail, Washington Post/Eurosport, Pismo Święte

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.