Warszawa

18°C

  Film "Jak pokonać szatana" - premiera w Warszawie

  Film "Jak pokonać szatana" - premiera w Warszawie

  wtorek, 29 październik 2013 17:54
  Film "Jak pokonać szatana" - premiera w Warszawie kadr z filmu "Jak pokonać szatana"

  To film na temat walki duchowej – walki z osobowym złem - szatanem. Autorem dokumentu jest Michał Kondrat – wieloletni asystent egzorcysty.

  - Premierę filmu specjalnie zaplanowałem na Halloween, ponieważ wiele osób traktuje ten dzień jako świetną zabawę i nie zdaje sobie sprawy, że zapalanie świeczek w dyni, przebieranie się za diabła czy jakieś mroczne postacie jest formą oddawania szatanowi czci i może otworzyć na jego działanie – wyjaśnia Michał Kondrat, autor filmu „Jak pokonać szatana” i dodaje: "sam diabeł o tym mówi. Podczas egzorcyzmów przeprowadzanych przez o. Cipriano de Meo wyznał, że właśnie halloween to jego święto. Jest o tym wątek w moim filmie".

  Michał Kondrat w filmie przeprowadza widza przez problem walki z szatanem, tłumacząc wszystkie tego kontrowersyjne aspekty i udzielając wskazówek opartych na doświadczeniach ojców Kościoła katolickiego.

  Autor z kamerą odwiedza najbardziej znanych egzorcystów na świecie, a także inne osoby zajmujące się walką duchową i posługą uwalniania. Z rozmów z nimi dowiadujemy się, jakie narzędzia do walki ze złym duchem oferuje Kościół katolicki, jak prawidłowo sprawuje się modlitwę o uwolnienie, kto może zwracać się do szatana w formie rozkazującej, a także jak to robić, aby było to bezpieczne.

  W filmie znajdzie się też wywiad z dręczoną Włoszką oraz modlitwa nad nią o uwolnienie.

  W filmie wypowiada się też Ania Golędzinowska, eks modelka i autorka bestsellera „Ocalona z piekła”, która potwierdziła swoją obecność na premierze filmu w Kinie Wisła.

  O filmie

  „Jak pokonać szatana” to film dokumentalny zrealizowany we Włoszech latem 2013 roku.

  W filmie występują:

  O. Gabriel Amorth - egzorcysta watykański, założyciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów, obecnie jego honorowy prezes

  O. Cipriano de Meo - obecny prezes MSE i najdłużej posługujący egzorcysta na świecie, któremu udzielał wskazówek o. Pio

  Ks. Alvaro Bardelli - egzorcysta, proboszcz katedry w Arezzo

  Angela Musolessi - świecka współpracownica o. Gabriela Amortha, tercjarka Zakonu Świętego Franciszka

  Ania Goledzinowska - nawrócona modelka, autorka bestsellera „Ocalona z piekła”
   
  Francesca - osoba dręczona demonicznie

  Premiera filmu odbędzie się w Kinie Wisła na warszawskim Żoliborzu 31 października (czwartek) o godz. 20.30.

  O autorze

  Autorem filmu jest Michał Kondrat – wieloletni asystent egzorcysty, absolwent studiów podyplomowych Kierownictwa Duchowego na Wydziale Teologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, często zapraszany do programów telewizyjnych i radiowych jako komentator zagadnień związanych z duchowością i sprawami Kościoła katolickiego.

  Zwiastun filmu:

  Dodaj komentarz

  Copyright © 2018 ChnNews.pl. All Rights Reserved.

  Please publish modules in offcanvas position.