Warszawa

17°C

  3 prawdy na temat małżeństwa, których nigdy nie zmieni ani rząd ani sądy

  3 prawdy na temat małżeństwa, których nigdy nie zmieni ani rząd ani sądy

  sobota, 11 październik 2014 10:34
  3 prawdy na temat małżeństwa, których nigdy nie zmieni ani rząd ani sądy fot. townofstmarys.com

  Seksualna i kulturowa rewolucja postępuje. Homoseksualiści chcą mieć swoje małżeństwa, ale to i tak nie zmieni tych trzech prawd.

  Bez względu na to, jakie postanowienia podejmą sądy i jak prawo będą kształtować rządzący, Boży plan dla małżeństwa jest niezmienny i społeczeństwo nie może go ignorować bez ponoszenia poważnych konsekwencji.

  1. Małżeństwo jest kreatywne.

  Związek pomiędzy mężczyzną i kobietą ma potencjał do prokreacji i wychowywania dzieci. Między innymi to czyni z małżeństwa unikalną relację. Tylko z relacji damsko-męskich mogą rodzić się dzieci, a posiadanie oddanych sobie rodziców jest dla dzieci najlepsze. Kobieta może być wspaniałą mamą, ale nie może być tatą, a wspaniały tata nie może być mamą.

  2. Małżeństwo jest naszym fundamentem.

  Jeszcze w 1978 r. Sąd Najwyższy USA przyznał, że małżeństwo ma "fundamentalne znaczenie dla istnienia i przetrwania rasy ludzkiej". Trwały i pełen wierności związek pomiędzy mężem i żoną tworzy rodzinę dla wspólnego dobra i przyszłych pokoleń.

  3. Małżeństwo jest naszą przyszłością.

  To instytucja, "w której utrzymaniu zainteresowane jest społeczeństwo, ponieważ jest ona fundamentem jego i rodziny. Bez niej nie byłoby ani cywilizacji ani postępu" - stwierdził Sąd Najwyższy USA w 1888 roku. Małżeństwo daje postęp, zapewnia, że nasza cywilizacja nie tylko będzie tworzyła przyszłe pokolenia, ale i to, że będą one najlepiej przygotowane do bycia dobrymi obywatelami i kształtowania zdrowego i mającego pomyślność społeczeństwa.

  Małżeństwo, takie jak je Bóg zaplanował, tworzy synergię, która zmienia. Daje ona korzyści jednostkom przez doskonalenie i kształtowanie ich charakterów. Wzmacnia społeczeństwo, ponieważ promuje ideę, że dzieci zasługują na opiekę swojej biologicznej matki i ojca.

  Pójście na kompromis przez zmianę definicji małżeństwa nie ma sensu. Aby go bronić, powinniśmy:

  - Mieć szacunek, ale być nieugiętymi w obliczu przeciwności.

  - Kiedy pojawia się okazja, przypominać innym, że tylko małżeństwo kobiety i mężczyzny daje społeczeństwu unikalne korzyści.

  - Żyć w naszym własnym małżeństwie zgodnie z tymi zasadami.

  Artykuł autorstwa Alliance Defending Freedom (Sojusz Broniący Wolności).

  Udostępnij
   

  Źródło: Charisma News

  Dodaj komentarz

  Please publish modules in offcanvas position.