Nadchodzi nowa Reformacja? 10 znaków

Nadchodzi nowa Reformacja? 10 znaków

poniedziałek, 13 listopad 2017 22:10
Nadchodzi nowa Reformacja? 10 znaków fot. PxFuel.com

Reformacja miała miejsce już 500 lat temu. Nowa Reformacja ma być reformacją Jezusową. Ten proces już postępuje. Świadczy o tym dziesięć następujących znaków.

Jak zwraca uwagę amerykański biskup Joseph Mattera z koalicji kościołów i organizacji Christ Covenant Coalition, chrześcijański autor i usługujący, w ostatnich dziesięcioleciach coraz więcej osób przyjmuje skupioną na Chrystusie wiarę.

bp Joseph MatteraChodzi o powrót do tego, by to Jezus Chrystus znajdował się w centrum naszego życia i przyjmowania Pisma Świętego.

Jak zauważa Mattera, zgodnie z Listem do Efezjan 1,9-11, wraz ze zbliżaniem się do końca historii ludzkości to chrystologiczne skupienie będzie narastać.

"Oznajmiwszy nam według upodobania swego, którym go uprzednio obdarzył, tajemnicę woli swojej, aby z nastaniem pełni czasów wykonać ją i w Chrystusie połączyć w jedną całość wszystko, i to, co jest na niebiosach, i to, co jest na ziemi w nim" - mówi ten fragment.

Pismo Święte w Ew. Jana 1,4-5 uczy, że w Jezusie jest życie i jest ono światłem dla świata.

"Choć zawsze miały miejsce przebudzenia i reformacje zarówno we wschodniej, jak i zachodniej gałęzi Kościoła katolickiego, to po wynalezieniu druku w 1517 roku eksplodowała makroreformacja. Stało się tak dlatego, że Biblia znalazła się w rękach zwykłych ludzi (a nie tylko klasy duchowieństwa i elity kulturowej). Stąd ruch w stronę wywyższenia nauki Biblii ponad kościelne kanony i tradycje eklezjalne spowodował odnowienie biblijnych nauk znajdujących się w Nowym Testamencie. Nauk takich jak usprawiedliwienie tylko z wiary i zbawienie tyko z łaski" - pisze biskup.

Podkreśla, że odnowienie biblijnego nauczania powinno zawsze kończyć się życiem, wiarą i Kościołem skoncentrowanym na Jezusie.

Wskazuje 10 oznak rozwijającej się Reformacji Jezusa:

1. Skupiona na Chrystusie hermeneutyka i odbiór Pisma Świętego

2. Skupione na Chrystusie głoszenie

Jego celem powinno być podkreślanie panowania i chwały Chrystusa. To wymusi odejście od używania Biblii i głoszenia tylko do samospełnienia, motywacyjnych kazanek i zniekształconej, krótkowzrocznej ewangelii sukcesu.

3. Większe docenienie prawdziwego Kościoła

Wraz ze skupionym na Chrystusie podejściem do życia zdajemy sobie sprawę z tego, że wszyscy wierzący tworzą Jego ciało i stają się Jego oblubienicą.

Kiedy Jezus chciał ujrzeć Jezusa, to zobaczył siedem złotych świeczników (Kościół), zanim  ujrzał Pana pośród Jego Kościoła (Obj. 1,12-13). A więc niewidzialny Kościół jest manifestacją niewidzialnego Chrystusa.

4. Większe zrozumienie spełnienia w Nim

Pismo uczy, że wierzący są kompletni w Nim. Światło tej prawdy jaśnieje w Reformacji Jezusa, co spowoduje odejście od religijnego dążenia do dokonań.

5. Odejście od religijnych dokonań i polityki

Im bardziej Jezus jest w centrum Kościoła, tym bardziej wiara staje się drogą życia (J. 14,6), a nie religijne dokonania, by wchodzić na wyżyny instytucjonalnej hierarchii.

6. Pragnienie życia w prostocie

Skupione na sobie przesłanie sukcesu zostanie odrzucone na rzecz życia w zadowoleniu w Nim. Kiedy człowiek doświadcza pełni Chrystusa, to jest zafascynowany Nim bardziej niż czymkolwiek innym.

7. Eksplozja szczodrości.

Kiedy Jezus jest w centrum Kościoła, to ludzie zaczynają rozumieć, że do Niego należy wszystko na świecie, a wierzący są jedynie jego skarbami i zarządcami. To doprowadzi do życia posłusznego Panu odnośnie hojności i inwestowania finansowego w Jego Królestwo.

8. Pragnienie ponadnaturalnego życia w wierze.

Kiedy Kościół przebywa w Nim, to wyda dużo owoców i uczyni wielkie dzieła dla Niego (J. 15,1-7; 14,12).

To doprowadzi do życia zależnego od Jezusa jako sprawcy naszej wiary (Hbr. 12,1-2). Rezultatem będzie jego potężne działanie w naszym codziennym życiu.

9. Pragnienie umacniania innych.

Jezus poświęcił dużo czasu na kształtowanie swoich uczniów. Polecił nam, byśmy skupiali się na tym samym. Wraz z Reformacją Jezusa nadejdzie renesans w kościelnym czynieniu uczniów. 

Celebracja wewnętrznej cnoty, pokory i bycia podobnym do Chrystusa ostatecznie przewyższy płytkie głoszenie i kościelną praktykę.

10. Celebracja bycia sługą zamiast tytułowania się.

Jezus powiedział, że nie przyszedł, by Mu służono, ale by służyć i oddać życie jako okup za wielu (Mt. 20,28).

Reformacja Jezusa zdruzgocze obecne skupienie na eklezjalnej i religijnej polityce, by uzyskiwać tytuły wśród przywództwa instytucjonalnego i opartego na Kościele. Ta nowa reformacja sprawi, że Kościół zrozumie przywilej kładzenia swojego życia za innych i postawy umywania nóg innym.

Na podstawie: Charisma News

Zobacz także: 7 oznak tego, że mijasz się z Bożym powołaniem w swoim życiu

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio
Myślę, że już samo stwierdzenie "magia świąt.." powinno dać do zastanowienia...
Będąc w tym wychowanym trudno to porzucić ale trzeba nam wychodzić ze świata, bo jeśli ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.