Warszawa

4°C

  Nadchodzi nowa Reformacja? 10 znaków

  Nadchodzi nowa Reformacja? 10 znaków

  poniedziałek, 13 listopad 2017 22:10
  Nadchodzi nowa Reformacja? 10 znaków fot. Insights Magazine

  Reformacja miała miejsce już 500 lat temu. Nowa Reformacja ma być reformacją Jezusową. Ten proces już postępuje. Świadczy o tym dziesięć następujących znaków.

  Jak zwraca uwagę amerykański biskup Joseph Mattera z koalicji kościołów i organizacji Christ Covenant Coalition, chrześcijański autor i usługujący, w ostatnich dziesięcioleciach coraz więcej osób przyjmuje skupioną na Chrystusie wiarę.

  bp Joseph MatteraChodzi o powrót do tego, by to Jezus Chrystus znajdował się w centrum naszego życia i przyjmowania Pisma Świętego.

  Jak zauważa Mattera, zgodnie z Listem do Efezjan 1,9-11, wraz ze zbliżaniem się do końca historii ludzkości to chrystologiczne skupienie będzie narastać.

  "Oznajmiwszy nam według upodobania swego, którym go uprzednio obdarzył, tajemnicę woli swojej, aby z nastaniem pełni czasów wykonać ją i w Chrystusie połączyć w jedną całość wszystko, i to, co jest na niebiosach, i to, co jest na ziemi w nim" - mówi ten fragment.

  Pismo Święte w Ew. Jana 1,4-5 uczy, że w Jezusie jest życie i jest ono światłem dla świata.

  "Choć zawsze miały miejsce przebudzenia i reformacje zarówno we wschodniej, jak i zachodniej gałęzi Kościoła katolickiego, to po wynalezieniu druku w 1517 roku eksplodowała makroreformacja. Stało się tak dlatego, że Biblia znalazła się w rękach zwykłych ludzi (a nie tylko klasy duchowieństwa i elity kulturowej). Stąd ruch w stronę wywyższenia nauki Biblii ponad kościelne kanony i tradycje eklezjalne spowodował odnowienie biblijnych nauk znajdujących się w Nowym Testamencie. Nauk takich jak usprawiedliwienie tylko z wiary i zbawienie tyko z łaski" - pisze biskup.

  Podkreśla, że odnowienie biblijnego nauczania powinno zawsze kończyć się życiem, wiarą i Kościołem skoncentrowanym na Jezusie.

  Wskazuje 10 oznak rozwijającej się Reformacji Jezusa:

  1. Skupiona na Chrystusie hermeneutyka i odbiór Pisma Świętego

  2. Skupione na Chrystusie głoszenie

  Jego celem powinno być podkreślanie panowania i chwały Chrystusa. To wymusi odejście od używania Biblii i głoszenia tylko do samospełnienia, motywacyjnych kazanek i zniekształconej, krótkowzrocznej ewangelii sukcesu.

  3. Większe docenienie prawdziwego Kościoła

  Wraz ze skupionym na Chrystusie podejściem do życia zdajemy sobie sprawę z tego, że wszyscy wierzący tworzą Jego ciało i stają się Jego oblubienicą.

  Kiedy Jezus chciał ujrzeć Jezusa, to zobaczył siedem złotych świeczników (Kościół), zanim  ujrzał Pana pośród Jego Kościoła (Obj. 1,12-13). A więc niewidzialny Kościół jest manifestacją niewidzialnego Chrystusa.

  4. Większe zrozumienie spełnienia w Nim

  Pismo uczy, że wierzący są kompletni w Nim. Światło tej prawdy jaśnieje w Reformacji Jezusa, co spowoduje odejście od religijnego dążenia do dokonań.

  5. Odejście od religijnych dokonań i polityki

  Im bardziej Jezus jest w centrum Kościoła, tym bardziej wiara staje się drogą życia (J. 14,6), a nie religijne dokonania, by wchodzić na wyżyny instytucjonalnej hierarchii.

  6. Pragnienie życia w prostocie

  Skupione na sobie przesłanie sukcesu zostanie odrzucone na rzecz życia w zadowoleniu w Nim. Kiedy człowiek doświadcza pełni Chrystusa, to jest zafascynowany Nim bardziej niż czymkolwiek innym.

  7. Eksplozja szczodrości.

  Kiedy Jezus jest w centrum Kościoła, to ludzie zaczynają rozumieć, że do Niego należy wszystko na świecie, a wierzący są jedynie jego skarbami i zarządcami. To doprowadzi do życia posłusznego Panu odnośnie hojności i inwestowania finansowego w Jego Królestwo.

  8. Pragnienie ponadnaturalnego życia w wierze.

  Kiedy Kościół przebywa w Nim, to wyda dużo owoców i uczyni wielkie dzieła dla Niego (J. 15,1-7; 14,12).

  To doprowadzi do życia zależnego od Jezusa jako sprawcy naszej wiary (Hbr. 12,1-2). Rezultatem będzie jego potężne działanie w naszym codziennym życiu.

  9. Pragnienie umacniania innych.

  Jezus poświęcił dużo czasu na kształtowanie swoich uczniów. Polecił nam, byśmy skupiali się na tym samym. Wraz z Reformacją Jezusa nadejdzie renesans w kościelnym czynieniu uczniów. 

  Celebracja wewnętrznej cnoty, pokory i bycia podobnym do Chrystusa ostatecznie przewyższy płytkie głoszenie i kościelną praktykę.

  10. Celebracja bycia sługą zamiast tytułowania się.

  Jezus powiedział, że nie przyszedł, by Mu służono, ale by służyć i oddać życie jako okup za wielu (Mt. 20,28).

  Reformacja Jezusa zdruzgocze obecne skupienie na eklezjalnej i religijnej polityce, by uzyskiwać tytuły wśród przywództwa instytucjonalnego i opartego na Kościele. Ta nowa reformacja sprawi, że Kościół zrozumie przywilej kładzenia swojego życia za innych i postawy umywania nóg innym.

  Na podstawie: Charisma News

  Zobacz także: 7 oznak tego, że mijasz się z Bożym powołaniem w swoim życiu

  REKLAMA

  Please publish modules in offcanvas position.