Pastor: oto dlaczego nie zagłosuję na Rafała Trzaskowskiego

Pastor: oto dlaczego nie zagłosuję na Rafała Trzaskowskiego

niedziela, 05 lipiec 2020 13:56
Pastor: oto dlaczego nie zagłosuję na Rafała Trzaskowskiego fot. Trzaskowski 2020/YouTube

"Ku mojemu zaskoczeniu niektórzy ewangeliczni chrześcijanie publicznie deklarują poparcie dla Rafała Trzaskowskiego" - stwierdza w swoim kolejnym wpisie poświęconym wyborom prezydenckim Paweł Bartosik - pastor Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku.

Zastanawia się, "co zawiodło, że protestanci głosują na przedstawicieli agresywnej lewicy reprezentujących antyboże sojusze z grzechem i śmiercią".

pawelbartosikWedług niego, głównym powodem jest brak biblijnej edukacji na temat roli Prawa Bożego, władzy i państwa.

Wśród przyczyn, dla których nie zagłosuje na kandydata KO, wymienia te mające związek z chrześcijańską moralnością.

Bartosik już w pierwszym punkcie przypomina, że jako prezydent Warszawy Trzaskowski był "zainteresowany sporami ideologicznymi bardziej niż infrastrukturą i inwestowaniem" i podpisał kartę LGBT.

Wskazuje, że jest on kandydatem "światopoglądowej lewicy".

"Jest twarzą przemian i antywartości, które skutecznie zniszczyły rodzinę i Kościół w Niemczech, Szwecji czy w Holandii" - pisze pastor.

Bartosik z ubolewaniem stwierdza, że Trzaskowski jest w swoich wypowiedziach "zarozumiały, pyszny i pogardliwy wobec przeciwników politycznych, a także dziennikarzy".

Zauważa, że liberałowie są zainteresowani głównie niszczeniem, podczas gdy konserwatyści budowaniem.

Wytyka kandydatowi Koalicji Obywatelskiej, że jest zwolenniem prawa do aborcji.

Trzaskowski w wywiadzie dla "Super Expressu", odpowiadając na pytanie o nią, oświadczył: "chcę dbać o prawa kobiet i bronić mniejszości przed przejawami nienawiści. Nie jestem natomiast zwolennikiem zaostrzania prawa aborcyjnego".

Pastor wypomniał politykowi, że opowiada się za legalizacją związków partnerskich i prowadzi "służalczą politykę wobec środowisk LGBT".

"Jest wielką nadzieją tych środowisk w kierunku wprowadzenia tzw. homo-małżeństw. Jego zastępca wiceprezydent Warszawy - Paweł Rabiej wprost zapowiedział dążenia w kierunku adopcji dzieci przez pary jednopłciowe" - zwraca uwagę autor artykułu.

Wskazuje również, że Rafał Trzaskowski opowiada się za oddzieleniem Boga od Państwa.

"Jest za oddzieleniem kościoła i państwa. I słusznie. Jednak niczym porządny lewicowy kandydat - jest za tzw. świeckim państwem, a więc oddzieleniem Boga od państwa. Zachowuje jednak postawę tolerancji i zgadza się, by Bóg był obecny w kościołach i w sercu. Pozostałą część rzeczywistości należy zamknąć przed Nim na cztery spusty, a klucz wrzucić do rzeki. Szkoła? Edukacja? Prawo? Kultura? Bogu wstęp wzbroniony!" - kończy swój artykuł z nutą ironii Paweł Bartosik.

Na podstawie: pbartosik.pl

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.