Torben czwarty miesiąc w więzieniu. Nowe szczegóły w sprawie

Torben czwarty miesiąc w więzieniu. Nowe szczegóły w sprawie

niedziela, 30 październik 2022 09:44
Torben Sondergaard (arch.) Torben Sondergaard (arch.) fot. Torben Sondergaard/Facebook

Duński ewangelista Torben Sondergaard, który trafił do aresztu 30 czerwca został wtedy zatrzymany przez agenta FBI wraz z antyterrorystyczną grupą zadaniową (JTTF) - podał serwis CBN News.

Powiedziano mu wtedy, że aresztowanie ma związek z przemytem broni. Nigdy wcześniej Sondergaard nie miał zarzutów z tym związanych.

Od tamtej pory duński kaznodzieja przebywa w więzieniu w miejscowości MacClenny na Florydzie, do którego kierowani są imigranci.

Teraz rzecznik zakładu karnego przekazał, że Sondergaard został aresztowany tak naprawdę w związku z przekroczeniem terminu ważności wizy. Nie został on oskarżony o przemyt broni, o czym mówiło się na początku.

Prawnicy Duńczyka podkreślają, że jest to niezwykle rzadkie, by służby imigracyjne aresztowały osobę czekającą na rozpatrzenie wniosku o azyl bez zarzutów i by dokonali tego agenci FBI i siły antyterrorystyczne.

Przekazali, że od czasu aresztowania ewangelista schudł 30 kilogramów.

Jak mówią, Bóg daje mu ponadnaturalną siłę i pokój. Torben ropoczął służbę w więzieniu i nadzoruje zespół wierzących, którzy organizują grupki biblijne. Wielu przyszło do Chrystusa, zostało uwolnionych i uzdrowionych.

Jak wskazano, Torben jest "pełen współczucia dla tych, którzy go prześladują". Powiedział, że najtrudniejsza jest dla niego rozłąka z żoną i dziećmi.

Obrońcy kaznodziei złożyli wniosek o wypuszczenie go na wolność.

Torben Sondergaard jest znanym na całym świecie ewangelistą, założycielem ruchu Ostatnia Reformacja, którego celem jest powrót chrześcijaństwa do Dziejów Apostolskich. Założył też służbę Jesus Center (Centrum Jezusa) w Danii, która wyszkoliła uczniów z 30 narodów, by głosili dobrą nowinę.

Ataki na jego służbę w Danii rozpoczęły się w 2016 roku. Wspomniane centrum zostało wtedy poddane śledztwu przez sześć agencji rządowych. Zajęto się także rodziną Sondergaarda, gdy przeszła na nauczanie domowe.

Reklama

Duńska telewizja nakręciła dokument, który określał Torbena i innych liderów jego służby jako "radykalnie chrześcijańską" służbę.

Kaznodzieja uważa, że film zrujnował jego reputację w Danii. Po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych w 2019 roku Sondergaard złożył wniosek o azyl i zamieszkał w Kalifornii, kontynuując swoją służbę.

Nie dostał żadnej odpowiedzi na swój wniosek azylowy. Dopiero pod koniec czerwca tego roku Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego wezwał go na spotkanie w Orlando na Florydzie.

Tam, jak mówi, usłyszał od agentów FBI, że zostaje zatrzymany w związku z przemytem broni z Meksyku, czemu stanowczo zaprzecza.

W Meksyku odbywają się zajęcia w ramach jego szkoły biblijnej.

- Wielu naszych pomocników odbywało podróż z Meksyku do Ameryki kilka razy w tygodniu, ale nikt z nich nie przemycał broni. Ja osobiście również nigdy nie miałem nic wspólnego z przemytem broni. Nic o przemycie nie wiem - oświadczył.

Na podstawie: CBN News

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  christi · 1 lata temu
  Modlę sie o wolność i sprawiedliwość Boża dla ewangelisty, aby był oczyszczony z wszelkich zarzutów w imieniu Jezus!
 • This commment is unpublished.
  nie pojmuję · 1 lata temu
  Biblia mówi wyraźnie! "Niech nikt z was nie cierpi jako zabójca albo złodziej, albo złoczyńca..." Dlaczego ten człowiek siedzi? Przecież w demokratycznych krajach nie ma prześladowań. Jest wolność i swoboda głoszenia Ewangelii. Nikt nas nie kontroluje i nie zabrania jak się to dzieje w Chinach  i w Korei Płn. W głowie się nie mieści, żeby kaznodzieja mógł łamać prawo. Pan Jezus mówi, że lepiej kamień młyński zawiesić takiemu na szyi niż żeby miał zgorszyć jednego z najmniejszych. 
  • This commment is unpublished.
   Istotnie · 1 lata temu
   @nie pojmuję Świadectwa byłych współpracowników Torbena są zatrważające, absurdalna pro-Torbenowskość mediów w Polsce okaże się śmiertelną kompromitacją; Chn News to charyzmatycy, a Torben to jeden z bożków ich nurtu, to dlatego to robią, chodź wiedzą że charyzmatycy wszystko, cokolwiek by się nie stało, zignorują gdy zawiedzie, bo tak funkcjonują od początku swojego istnienia.
  • This commment is unpublished.
   do "nie pojmuję" · 1 lata temu
   @nie pojmuję Uczeni w piśmie i faryzeusze, też nie pojmowali, ani sensu Biblii, ani nauczania Jezusa. A Ty, o co oskarżasz "tego człowieka"?
  • This commment is unpublished.
   kolega · 1 lata temu
   @do "nie pojmuję" Nie śmiej porównywać współczesnych samozwańczych kaznodziejów do Pana Jezusa! Pan Jezus wystarczy i nie potrzebuję słuchać współczesnych kaznodziejów! Wystarczy  mi Biblia i Duch Święty, Którego Bóg wysłał na ziemię abyśmy nie byli sierotami! Rdzennym chrześcijanom w Egipcie, jakoś wystarczyło to aby przetrwać kolejne pokolenia aż do XXI wieku, podczas gdy wszystkie inne kościoły padły jak muchy!

Ostatnie komentarze

ale z was pokurwieni fanatycy, jan pawel drugi to pedofil i sluga szatana, morderca dzieciecych usmiechow, a autorowi jebie z dupy hujem nie mytym
@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.