Torben czwarty miesiąc w więzieniu. Nowe szczegóły w sprawie

Torben czwarty miesiąc w więzieniu. Nowe szczegóły w sprawie

niedziela, 30 październik 2022 09:44
Torben Sondergaard (arch.) Torben Sondergaard (arch.) fot. Torben Sondergaard/Facebook

Duński ewangelista Torben Sondergaard, który trafił do aresztu 30 czerwca został wtedy zatrzymany przez agenta FBI wraz z antyterrorystyczną grupą zadaniową (JTTF) - podał serwis CBN News.

Powiedziano mu wtedy, że aresztowanie ma związek z przemytem broni. Nigdy wcześniej Sondergaard nie miał zarzutów z tym związanych.

Od tamtej pory duński kaznodzieja przebywa w więzieniu w miejscowości MacClenny na Florydzie, do którego kierowani są imigranci.

Teraz rzecznik zakładu karnego przekazał, że Sondergaard został aresztowany tak naprawdę w związku z przekroczeniem terminu ważności wizy. Nie został on oskarżony o przemyt broni, o czym mówiło się na początku.

Prawnicy Duńczyka podkreślają, że jest to niezwykle rzadkie, by służby imigracyjne aresztowały osobę czekającą na rozpatrzenie wniosku o azyl bez zarzutów i by dokonali tego agenci FBI i siły antyterrorystyczne.

Przekazali, że od czasu aresztowania ewangelista schudł 30 kilogramów.

Jak mówią, Bóg daje mu ponadnaturalną siłę i pokój. Torben ropoczął służbę w więzieniu i nadzoruje zespół wierzących, którzy organizują grupki biblijne. Wielu przyszło do Chrystusa, zostało uwolnionych i uzdrowionych.

Jak wskazano, Torben jest "pełen współczucia dla tych, którzy go prześladują". Powiedział, że najtrudniejsza jest dla niego rozłąka z żoną i dziećmi.

Obrońcy kaznodziei złożyli wniosek o wypuszczenie go na wolność.

Torben Sondergaard jest znanym na całym świecie ewangelistą, założycielem ruchu Ostatnia Reformacja, którego celem jest powrót chrześcijaństwa do Dziejów Apostolskich. Założył też służbę Jesus Center (Centrum Jezusa) w Danii, która wyszkoliła uczniów z 30 narodów, by głosili dobrą nowinę.

Ataki na jego służbę w Danii rozpoczęły się w 2016 roku. Wspomniane centrum zostało wtedy poddane śledztwu przez sześć agencji rządowych. Zajęto się także rodziną Sondergaarda, gdy przeszła na nauczanie domowe.

Reklama

Duńska telewizja nakręciła dokument, który określał Torbena i innych liderów jego służby jako "radykalnie chrześcijańską" służbę.

Kaznodzieja uważa, że film zrujnował jego reputację w Danii. Po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych w 2019 roku Sondergaard złożył wniosek o azyl i zamieszkał w Kalifornii, kontynuując swoją służbę.

Nie dostał żadnej odpowiedzi na swój wniosek azylowy. Dopiero pod koniec czerwca tego roku Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego wezwał go na spotkanie w Orlando na Florydzie.

Tam, jak mówi, usłyszał od agentów FBI, że zostaje zatrzymany w związku z przemytem broni z Meksyku, czemu stanowczo zaprzecza.

W Meksyku odbywają się zajęcia w ramach jego szkoły biblijnej.

- Wielu naszych pomocników odbywało podróż z Meksyku do Ameryki kilka razy w tygodniu, ale nikt z nich nie przemycał broni. Ja osobiście również nigdy nie miałem nic wspólnego z przemytem broni. Nic o przemycie nie wiem - oświadczył.

Na podstawie: CBN News

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  christi · 1 lata temu
  Modlę sie o wolność i sprawiedliwość Boża dla ewangelisty, aby był oczyszczony z wszelkich zarzutów w imieniu Jezus!
 • This commment is unpublished.
  nie pojmuję · 1 lata temu
  Biblia mówi wyraźnie! "Niech nikt z was nie cierpi jako zabójca albo złodziej, albo złoczyńca..." Dlaczego ten człowiek siedzi? Przecież w demokratycznych krajach nie ma prześladowań. Jest wolność i swoboda głoszenia Ewangelii. Nikt nas nie kontroluje i nie zabrania jak się to dzieje w Chinach  i w Korei Płn. W głowie się nie mieści, żeby kaznodzieja mógł łamać prawo. Pan Jezus mówi, że lepiej kamień młyński zawiesić takiemu na szyi niż żeby miał zgorszyć jednego z najmniejszych. 
  • This commment is unpublished.
   Istotnie · 1 lata temu
   @nie pojmuję Świadectwa byłych współpracowników Torbena są zatrważające, absurdalna pro-Torbenowskość mediów w Polsce okaże się śmiertelną kompromitacją; Chn News to charyzmatycy, a Torben to jeden z bożków ich nurtu, to dlatego to robią, chodź wiedzą że charyzmatycy wszystko, cokolwiek by się nie stało, zignorują gdy zawiedzie, bo tak funkcjonują od początku swojego istnienia.
  • This commment is unpublished.
   do "nie pojmuję" · 1 lata temu
   @nie pojmuję Uczeni w piśmie i faryzeusze, też nie pojmowali, ani sensu Biblii, ani nauczania Jezusa. A Ty, o co oskarżasz "tego człowieka"?
  • This commment is unpublished.
   kolega · 1 lata temu
   @do "nie pojmuję" Nie śmiej porównywać współczesnych samozwańczych kaznodziejów do Pana Jezusa! Pan Jezus wystarczy i nie potrzebuję słuchać współczesnych kaznodziejów! Wystarczy  mi Biblia i Duch Święty, Którego Bóg wysłał na ziemię abyśmy nie byli sierotami! Rdzennym chrześcijanom w Egipcie, jakoś wystarczyło to aby przetrwać kolejne pokolenia aż do XXI wieku, podczas gdy wszystkie inne kościoły padły jak muchy!

Ostatnie komentarze

@Tadzik Coś podobnego.Katolik jest zawsze drugiej kategorii i oczywiście ulomny w mysleniu,czytaniu Biblii i we wszystkim,co sie tyczy zakonu.Ale jak nietrudno zauwazyc, ma w sobie mniej ...
@YvonnKtos bil pokłony przed tym pomnikiem?Bo jakos nie słyszałem?Czy polski naród  wg co poniektorych jest ulomny?Podobizny czegokolwiek ,a nie kogokolwiek.Wszystko moze byc bałwanem,a dlaczego ma ...
@AnonimCzynienie sobie wizerunku rzekomo na obraz Boga, jest przez Boga zabronione, między innymi po to,  by człowiek nie wpadł czasem na pomysł, by się przed ...
@liberał w kościele zielono?Biblijnie jest udowodnione, że praktykowanie homoseksualizmu jest grzechem. Poczytaj trochę Biblii, a może Bóg ci otworzy oczy i rozjaśni umysł. Boże chroń nas od ludzi ...
@ale co ja tam wiem..doszło do tragedii a ty plujesz jadem?
nie przepadam za discopolo ale jeśli głosi Pana Jezusa to ok
ja też wspieram LGBT nareszcie mamy właściwy rząd

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.