Będzie "czerwone tsunami" w Stanach Zjednoczonych?

Będzie "czerwone tsunami" w Stanach Zjednoczonych?

wtorek, 08 listopad 2022 10:29
most Golden Gate w USA most Golden Gate w USA fot. Pixabay.com

Już dziś wybory środka kadencji w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie wybiorą swoich przedstawicieli do Izby Reprezentantów (wszystkich 435) oraz jedną trzecią spośród 100 senatorów.

Wybory te uważa się w pewnym stopniu za ocenę działalności prezydenta. Ich rezultat określi to czy Joe Biden będzie mógł, sprawując władzę, nadal współpracować ze swoimi sojusznikami Demokratami czy też będzie mu się nieco trudniej rządziło - jeśli wygrają Republikanie.

Reklama

W chrześcijańskich mediach za oceanem coraz częściej mówi się o możliwym "czerwonym tsunami". Kolor czerwony jest tradycyjnie przyporządkowany Partii Republikańskiej.

Takie przypuszczenia pojawiają się dlatego, że sondaże wraz ze zbliżającym się terminem wyborów stawały się coraz korzystniejsze dla Republikanów.

Wśród lewicowych Demokratów widać obawy.

- Martwię się o poziom frekwencji wśród młodych, pracujących ludzi głosujących na Demokratów - stwierdził w rozmowie z CNN senator, były kandydat na prezydenta - Bernie Sanders.

Sondaże pokazują też, że dla wyborców w USA najważniejszymi kwestiami są obecnie stan gospodarki i inflacja. A za te przynajmniej częściowo odpowiedzialni są Demokraci, którzy, jak na razie, kontrolują Izbę Reprezentantów, Senat i Biały Dom.

- Gdy słyszę, jak ludzie mówią o inflacji, musimy zmienić ten temat. Inflacja to zjawisko globalne - broni Demokratów przewodnicząca Izby - Nancy Pelosi.

Liberałom nie pomaga także spadek popularności prezydenta Bidena.

Coraz częściej mówi się, że były prezydent Donald Trump wkrótce zapowie swój start w wyborach prezydenckich w 2024 roku.

Na podstawie: TVN24.pl, CBN News

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Ostatnie komentarze

@MajkelZapytaj Ryszarda Krzywego. Jego dane znajdziesz w internecie albo jedz do zboru Kościoła Zielonoświątkowego w Nysie i tam z nim porozmawiasz.
ale z was pokurwieni fanatycy, jan pawel drugi to pedofil i sluga szatana, morderca dzieciecych usmiechow, a autorowi jebie z dupy hujem nie mytym
@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.