Warszawa

0°C

  Dzieci wychowane przez małżeństwa, partnerów i samotnych rodziców. Oto różnice

  Dzieci wychowane przez małżeństwa, partnerów i samotnych rodziców. Oto różnice

  sobota, 20 wrzesień 2014 17:09
  Dzieci wychowane przez małżeństwa, partnerów i samotnych rodziców. Oto różnice fot. nairbichapel_wordpress_com

  Badanie ufundowane przez brytyjski rząd poddało analizie dwie formy współczesnej rodziny - małżeństwo i bezżeństwo.

  Jak donosi Life Site News, wykazało ono, że dzieci wychowywane przez rodziców będących w związku małżeńskim mają więcej pewności siebie, są bardziej zorganizowane, lepiej się zachowują, są bardziej odpowiedzialne i prospołeczne.

  "Uczniowie wychowujący się z samotnym rodzicem wykazali niewielki acz znaczący wzrost w negatywnych zachowaniach i spadek w zachowaniach pozytywnych. Uczniowie rodziców, którzy żyją z partnerem bez ślubu, wykazali w swoich wczesnych latach niewielki spadek w samoregulacji i prospołecznym zachowaniu, a także wzrost w nadpobudliwości" - brzmi treść raportu.

  Wyniki badania wskazują, że około 16. roku życia skutki stanu cywilnego rodziców są "słabsze". Mimo to, u osób wychowanych z samotnymi rodzicami wciąż jest dostrzegalna tendencja do "słabszej samoregulacji i zachowania prospołecznego,  zwiększonej nadpobudliwości i zachowania antyspołecznego".

  Ustalono, że na rozwój dzieci oprócz stanu cywilnego rodziców wpływ ma także ich klasa społeczna, wykształcenie i poziom zamożności.

  Wielka Brytania jest czwarta w Unii Europejskiej pod względem liczby samotnych rodziców za Estonią, Łotwą i Irlandią. Statystyki pokazują, że ten odsetek na wyspach wzrósł z 8 proc. w 1971 r. do 22 proc. w roku 2011.

  Udostępnij

  Źródło: Life Site News

  Please publish modules in offcanvas position.