Moskwa: Franklin Graham spotkał się z patriarchą Cyrylem. Oto co powiedział o Putinie (WIDEO)

Moskwa: Franklin Graham spotkał się z patriarchą Cyrylem. Oto co powiedział o Putinie (WIDEO)

czwartek, 29 październik 2015 14:46
Franklin Graham i patriarcha Cyryl Franklin Graham i patriarcha Cyryl kadr materiału telewizji Rossija

Amerykański ewangelista podczas wizyty w Moskwie w blasku fleszy odbył rozmowę z Cyrylem - zwierzchnikiem rosyjskiego Kościoła prawosławnego.

Franklin Graham na swoim fanpage'u na Facebooku napisał, że rozmawiał z hierarchą o prześladowaniach Kościoła na świecie, zwłaszcza w krajach takich jak Syria (Rosja prowadzi tam obecnie operację lotniczą przeciwko islamistom).

Duchowni mówili również o kryzysie migracyjnym i o tym, jak Kościół może pomóc uchodźcom.

Wreszcie Graham i Cyryl rozmawiali o potrzebie dotarcia do młodego pokolenia wychowanego w świeckich szkołach i otoczonego przez świecką kulturę, pozbawionego "wiedzy o Bogu i Jego miłości".

"Doceniam bardzo jasny głos moralny patriarchy Cyryla w sprawach takich jak małżeństwo, rodzina i świętość życia" - podkreślił kaznodzieja.

Wizytę Grahama relacjonują rosyjskie media.

Agencja TASS zwróciła uwagę na jego słowa dotyczące złego stanu kościołów w świecie zachodu.

"Na Zachodzie widzimy moralny rozkład kościołów i to nas bardzo niepokoi. Widzimy kościoły różnych wyznań, które ulegają presji świeckości i liberalizmu" - powiedział, według agencji, ewangelista.

Jak stwierdził, "bezbożna świeckość przenikła do rządu USA i wielu państw świata".

Wydarzenia te z niepokojem obserwuje też patriarcha.

- W ostatnich latach nastąpiły kardynalne zmiany, jeśli chodzi o życie duchowe, religijne na zachodzie. Tamtejsze kraje przestały się utożsamiać z chrześcijańską tradycją. Przyjęto ustawy, które wprowadziły do prawa tak zwane małżeństwa homoseksualne, zrównując je z naturalnym małżeństwem, które przykazał nam wszystkim Bóg - zwrócił uwagę Cyryl.

Franklin Graham wezwał także do modlitwy za prezydenta Władimira Putina.

- Powinniśmy modlić się za działaczy politycznych, chrześcijan na całym świecie. Modlę się i wzywam do modlitwy za prezydenta Rosji Władimira Putina. Stoi on na czele ogromnego kraju, któremu Bóg pobłogosławił. Niech Bóg daje mu mądrość - stwierdził Graham.

W wywiadzie dla telewizji Rossija 1 wyznał, że popiera stanowisko rosyjskiego Kościoła prawosławnego w sprawach chrześcijańskiej moralności, podobnie jak to, które zajmuje w tej sprawie Władimir Putin.

Rosyjskie media przypominają także opinię kaznodziei, że Rosja czyni właściwie, prowadząc naloty w Syrii, bo w ten sposób broni tamtejszych chrześcijan przed "rzezią" z rąk dżihadystów.

Graham ma jeszcze w planach spotkanie z ambasadorem USA w Rosji, a także przedstawicielami Kościoła katolickiego i kościołów protestanckich. Na zakończenie wizyty 1 listopada będzie przemawiać w kościele "Słowo życia" w Moskwie.

Poniżej reportaże rosyjskich telewizji z wizyty Grahama.

Zobacz także: Ewangelista Franklin Graham zabrał głos w sprawie polskiego księdza-geja Krzysztofa Charamsy

Źródło: Rossija 1, vz.ru

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.