Warszawa

18°C

  Kraków: gejowskie "nabożeństwo ekumeniczne" u luteranów

  Kraków: gejowskie "nabożeństwo ekumeniczne" u luteranów

  sobota, 12 maj 2018 22:05
  Kraków: gejowskie "nabożeństwo ekumeniczne" u luteranów fot. Wikimedia

  Pokazowe "nabożeństwo" mające na celu wykrzywienie prawdy Ewangelii organizuje parafia ewangelicko-augsburska w Krakowie wraz z "Grupą Polskich Chrześcijan LGBTQ Wiara i Tęcza". Ta ostatnia grupa informuje o tym na Facebooku.

  Nabożeństwo jest określane jako "ekumeniczne". Ma się odbyć 26 maja, a więc 9 dni po "Międzynarodowym Dniu Przeciw Homofobii, Bifobii i Transofobii (IDAHOBIT)".

  Organizatorzy tak tłumaczą wydarzenie:

  "W tym czasie chrześcijanie LGBT oraz ich sojusznicy na całym świecie modlą się i czuwają w intencji ofiar dyskryminacji i przemocy motywowanej homofobią, bifobią i transfobią. Modlą się też o odnowę Kościołów i społeczeństw, aby ceniono i równo traktowano LGBT oraz ich związki i zakładane rodziny."

  Spotkanie jest organizowane - nomen omen - w parafii św. Marcina przy ulicy... Grodzkiej. Oprawę muzyczną ma zapewnić Chór św. Jana z Malmoe, a więc ze znanej z liberalizmu Szwecji.

  Organizatorzy ogłaszają, że zaproszeni są "wszyscy, niezależnie od wyznania i światopoglądu".

  Pokazują też, jak bardzo gardzą prawdą Bożego Słowa. Piszą bowiem, że na rok 2018 wybrano do rozważania cytat z Biblii: "poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J. 8,32)".

  Jest to oczywiście jawna prowokacja. Boże Słowo w wielu miejscach potępia bowiem akty homoseksualne. Prowokacją jest także logo wydarzenia przedstawiające krzyż w kolorach tęczy, z której ruch homoseksualny uczynił swój symbol.

  Na wydarzenie w Krakowie zareagował Paweł Bartosik z Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku, który ostatnio wyraził sprzeciw wobec "równościowych" inicjatyw w swoim mieście.

  Na swoim blogu zachęca "bliźnich ze środowisk LGBTQ" do tego, by "dołączali do grup polskich chrześcijan zgromadzonych w chrześcijańskich Kościołach głoszących wiernie Boże Słowo", bowiem znajdą tam "zachętę do życia w czystości, duszpasterskie wsparcie, modlitwę i wskazówki do walki z grzechem".

  Zwracając się do "bliźnich z Kościoła ewangelicko-augsburskiego" stwierdza, że wspólnot akceptujących związki homoseksualne nie można określać mianem "Kościół".

  "Proszę, wróćcie do nas - protestantów wiernych Biblii oraz dziedzictwu reformacji. Będzie nam Was brakowało" - apeluje.

  Przypomina także osobom z innych Kościołów, że Biblia wymaga ucieczki od grzechów seksualnych nie tylko od homoseksualistów, ale od wszystkich zgodnie z fragmentem Ewangelii Łukasza 13,2-3:

  "Czy myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż wszyscy inni Galilejczycy, że tak ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam, lecz jeżeli się nie upamiętacie, wszyscy podobnie poginiecie."

  Pastor sprzeciwia się politycznej poprawności i postuluje, by słowo "homofobia" zostało sklasyfikowane jako "mowa nienawiści".

  Na podstawie: Facebook/Wiara i Tęcza, pbartosik.pl

  REKLAMA

  Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 maj 2018 19:06

  Dodaj komentarz

  Komentarze  

  -1 # RE: Kraków: gejowskie "nabożeństwo ekumeniczne" u luteranówTomi 2018-08-12 21:43
  Jedyna i słuszna wiara to katolicyzm.
  Nawróćcie się innowiercy.
  Odpowiedz
  0 # Koszmarny kościółzdegustowany 2018-06-16 11:25
  Ci Luteranie albo nie znają Biblii, albo ja ignorują i jak kiedyś faryzeusze zamienili Słowo Boże na własne nauki.
  Ale Bóg w Swoich Przykazaniach w Biblii Jest Niezmienny!

  "Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy ciemności przedstawiają jako światło, a światło jako ciemności, którzy uznają gorycz za słodycz, a słodycz za gorycz!"
  Z Księgi Proroka Izajasza 5:20
  Odpowiedz
  0 # Luteranin a konkretnie Ewanglik-Augsburski. Dlaczego luteranie głoszą dobrą nowinę zboczeńcą sexualnym?40i4wisla 2018-08-18 00:53
  Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami. Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami On usłyszawszy to, rzekł: Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników.

  Zna ktoś takie wypowiedzi naszego zbawiciela i lekarza Jezusa Chrystusa?
  Różne trudny sytuacje w życiu są, jak odbudować życie grzeszników gdy w takich warunkach dorastają? jak na poniższym filmiku: www.youtube.com/watch?v=RuowH9DhPPU&list=PLCnskbPjlrfEHRixXej10oP_e3d6UL_Ew&index=39
  Odpowiedz
  -3 # ekumeniczny Babeldominik 2018-05-13 15:06
  Kościół Rzymskokatolicki to kościół maryjny. Eucharystyczny "Jezus" to inny Jezus, ewangelia sakramentów to fałszywa ewangelia. Do tego czyściec i masa innych fałszywych nauk. Ekumenizm to zdradliwa, odstępcza droga ....... Google : " diabelski pokój i jedność - Jak antychryst oszuka wielu chrześcijan część 5 "
  Odpowiedz
  0 # RE: ekumeniczny Babelas 2018-05-14 14:41
  Zmień psychiatrę,ten przepisuje ci zbyt słabe leki.
  Odpowiedz
  0 # RE: ekumeniczny BabelBeka Nur 2018-05-17 22:25
  Dominik zajmij się modlitwa człowieku o siebie, bo nienawiść ci mózg wypaliła. Czytaj miluj bliźniego swego jak siebie samego chyba ze nie miłujesz siebie, tylko ciągle się wywnetrzasz na kościół katolicki. Dość trollingu człowieku, a jak tak bardzo wiedzą teologiczna przepelnila ci głowę, a jad i nienawiść ja wzmocniły, to módl się o te zagubione owce katolickie, na pewno zostanie Ci to w niebie poczytane za dobry uczynek człowieku. A może i piekła wyrwiesz tych biednych katolików wierzących w fałszywego Jezusa. Pozdrawiam gwiazdę teologii miłości.
  Odpowiedz

  Please publish modules in offcanvas position.