Pastorzy i z-ca prezydenta Gdańska. Publiczna wymiana zdań

Pastorzy i z-ca prezydenta Gdańska. Publiczna wymiana zdań

poniedziałek, 18 czerwiec 2018 17:36
Piotr Kowalczuk Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej

"Serdecznie pozdrawiamy w imieniu naszego Pana Jezusa Chrystusa" - rozpoczęli swój list otwarty pastorzy z Trójmiasta.

W piśmie do prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, zajęli stanowisko w sprawie jego zaangażowania we wprowadzenie "Modelu na rzecz Równego Traktowania" i promocję postulatów środowisk LGBTQ.

Pastorzy podkreślili, że o ile zgadzają się, że wszyscy ludzie są równi i wszystkim należy się szacunek, o tyle są zaniepokojeni promowaniem "równości każdego stylu życia".

"Tolerancja wobec grzechu prowadzi do nietolerancji wobec Boga i Jego Słowa (Pisma Świętego)" - wskazali.

Przypomnieli, że Pismo Święte potępia wszelką seksualną niemoralność, w tym homoseksualizm.

"Eksponowana seksualność na widoku publicznym to powrót do starożytnych pogańskich kultur, które nie przetrwały próby czasu" - zauważyli.

Podkreślili, że "prywatne sprawy powinny pozostać w prywatnych miejscach", w tym upodobania i zachowania seksualne.

Wyrazili sprzeciw nie tylko wobec postulatów środowiska LGBTQ, ale i broszury "Zdrovve Love", która ma "edukować" seksualnie gdańską młodzież.

"Jej treść promuje rozwiązłość wśród młodzieży, tabletki wczesnoporonne, stanowi konflikt pokoleniowy, światopoglądowy i bez skrupułów podważa chrześcijańskie wartości wielu rodziców wychowujących dzieci i młodzież w zgodzie z własnym światopoglądem" - czytamy w liście.

"Autorzy definiują w niej wolność jako prawo do wszelkich aktywności seksualnych, które są zgodne z pragnieniami młodych czytelników ulotki (a więc licealistów)" - dodają zaniepokojeni pastorzy.

Zwrócili uwagę, że pomimo obecności słowa "miłość" w tytule, nie ma w broszurze słowa o wierności, małżeństwie i przejawach miłości innych niż seks.

"Całość koncentruje się na seksie opisywanym w czysto mechaniczny sposób, zaczynając od opisu nakładania i ściągania prezerwatywy, a kończąc na pozytywnym wydźwięku wszystkich opisywanych aktywności seksualnych: masturbacja, homoseksualizm, biseksualizm" - zauważyli.

Na list odpowiedział zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej - Piotr Kowalczuk w zastępstwie prezydenta, który udał się na urlop.

Polityk napisał, że list pastorów powiela "nieprawdziwe informacje", a jego treść może wypływać z "braku dostatecznej wiedzy o działaniach miasta" i być "nieświadomą nawet próbą konfliktowania urzędników samorządu ze wspólnotami religijnymi".

Oświadczył, że program promowany przez władze nie uchybia prawu i opiera się na "współczesnej, rzetelnej wiedzy".

Zwrócił uwagę, że Biblia opisuje osoby homoseksualne. Stwierdził, że "zmiana orientacji" takich osób nie jest możliwa, a działania władz Gdańska, wbrew słowom pastorów, "nie promują eksponowania seksualności na widoku publicznym".

Odnosząc się do treści broszury "Zdrovve love", wiceprezydent oświadczył, że zajęcia dla licealistów się w niej nie zawierają, a o tym czy dzieci wezmą w nich udział, decydują rodzice.

"Współczesną deprawacją młodego pokolenia jest odbieranie dzieci i młodzieży prawa do wiedzy i rozwoju. Niestety, skutki zaniechania edukacji psychoseksualnej przez rodziców, jak i pobieżnego traktowania jej przez szkołę, powodują ogromne dramaty w postaci braku umiejętności powiedzenia "nie" dorosłemu oprawcy. W tym względzie wspólnoty religijne powinny być pierwszymi w trosce o dzieci i młodzież" - stwierdził.

Dodał, że jest gotów do spotkania i wyjaśnienia "wątpliwości".

Na odpowiedź Piotra Kowalczuka zareagował jeden z sygnatariuszy listu pastorów - Paweł Bartosik - pastor Ewangelicznego Kościoła Reformowanego.

Wyraził nadzieję, że w związku z faktem, iż Model na rzecz Równego Traktowania jeszcze nie wszedł w życie, zastępca prezydenta pozostanie otwarty na głos mieszkańców w jego sprawie.

"Tym bardziej, że z tego co słyszymy – nasze stanowisko spotyka się z mnóstwem głosów poparcia wśród mediów i mieszkańców miasta" - zauważył.

Zwrócił uwagę, że Kowalczuk nie wyjaśnia, na jakiej "rzetelnej wiedzy" władze oparły się, tworząc wspomniany model, tymczasem istnieją opracowania, zgodnie z którymi homoseksualizm "nie jest biologicznie ustalony ani zdeterminowany".

Już samą inicjatywę określił jako skierowaną przeciwko kompetencjom rodziców i pluralizmowi poglądów.

Zauważył, że Biblia owszem mówi o osobach homoseksualnych, ale jasno wskazuje na grzeszność ich aktów, zaś pierwszemu człowiekowi - Adamowi - Bóg dał jedną kobietę, a nie harem kobiet czy drugiego mężczyznę.

Zaznaczył, że nieprawdą jest jakoby "zmiana orientacji" nie była możliwa, a sam zna kilka osób homoseksualnych, które "doświadczyły zmian" dzięki Bożej łasce.

Pastor podziękował za zaproszenie w celu "merytorycznej współpracy" i zapowiedział, że chętnie z niego skorzysta.

Poniżej lista sygnatariuszy wspomnianego listu pastorów do prezydenta Pawła Adamowicza:

- Aleksander Bałuczyński – pastor, Kościół Chrześcijański „Nowe Pokolenie” w Gdyni
- Paweł Bartosik – pastor, Ewangeliczny Kościół Reformowany w Gdańsku
- Konrad Grondys – wikariusz, Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Sopocie
- Michał Hałas – pastor, Kościół Zielonoświątkowy Zbór "Eklezja" Gdynia
- Jarosław Jarosz – pastor, Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Gdańsku
- Piotr Jurago – przewodniczący rady, Zbór Chrześcijan Baptystów w Gdyni
- Wojciech Kasprzyk – pastor, Kościół Boży w Chrystusie w Gdańsku
- Dariusz Mach – pastor, Kościół Chrześcijański Słowo Wiary w Gdyni
- Robert Miksa – pastor, I Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Gdańsku
- Bogdan Palmowski – prezes Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego w Gdyni
- Adrian Stróżek – pastor, II Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Gdańsku
- Maciej Strzyżewski – pastor, Kościół Uliczny w Gdańsku
- Mariusz Zając – pastor, Kościół Ewangeliczny Misja Łaski w Gdańsku

Na podstawie: Pbartosik.pl, Gdansk.pl

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 czerwiec 2018 17:58
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.