Ambasador mundialu: homoseksualizm to "uszkodzenie w umyśle"

Ambasador mundialu: homoseksualizm to "uszkodzenie w umyśle"

niedziela, 13 listopad 2022 09:48
Ambasador mundialu: homoseksualizm to "uszkodzenie w umyśle" fot. Timo Al-Farooq/Flickr

Były piłkarz, ambasador FIFA przy piłkarskich Mistrzostwach Świata powiedział, że homoseksualizm to "uszkodzenie w umyśle" w wywiadzie dla niemieckiej telewizji ZDF.

Wywiad katarskiego ambasadora Chalida Salmana nagrany w Dausze został wstrzymany przez komitet organizacyjny mundialu.

Salman udzielał odpowiedzi na temat tego, że homoseksualizm jest w Katarze nielegalny.

Stwierdził, że bycie gejem jest "haram", co oznacza zakazane, zgodnie z islamskim prawem. "To uszkodzenie w umyśle" - dodał.

Odnośnie homoseksualistów, którzy przyjadą na mistrzostwa, stwierdził, że "wszyscy zaakceptują to, że oni przyjadą, ale będą musieli przestrzegać naszych zasad". Jak dodał, obawia się o to, że dzieci mogą nauczyć się "czegoś, co nie jest dobre".

Mistrzostwa Świata w Katarze rozpoczną się już za tydzień.

Słowa Salmana wywołały krytykę środowisk progejowskich i liberalnych, a także licznych mediów.

Kwestia LGBT wzbudza duże kontrowersje przed mundialem.

Międzynarodowa federacja piłkarska FIFA wezwała kraje w nim uczestniczące, by skupiły się na futbolu podczas turnieju.

"Teraz, podczas Mistrzostw Świata FIFA, mamy wyjątkową okazję powitać i uściskać każdego, bez względu na pochodzenie, religię, płeć, orientację seksualną czy narodowość. Wykorzystajmy tę okazję i zjednoczmy świat uniwersalnym językiem futbolu. Teraz skupiamy się na piłce nożnej" - napisano.

"Wiemy, że piłka nożna nie żyje w próżni i równie dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że na całym świecie jest wiele wyzwań i trudności natury politycznej. Ale proszę, nie pozwólcie, by futbol był wciągany w każdą ideologiczną lub polityczną bitwę, jaka istnieje" - brzmi inny fragment apelu.

Wcześniej osiem z trzynastu europejskich reprezentacji biorących udział w mistrzostwach wyraziło chęć dołączenia do progejowskiej akcji "One Love". Jej symbolem mają być noszone przez nich tęczowe opaski.

Chodzi o kapitanów Anglii, Belgii, Walii, Niemiec, Szwajcarii, Holandii, Danii oraz Francji.

Media donoszą, że Polska nie weźmie udziału w akcji. Robert Lewandowski jako kapitan polskiej reprezentacji ma grać z tradycyjną opaską dostarczaną na wielkich turniejach przez FIFA.

Na podstawie: CNN, Interia.pl, DoRzeczy.pl

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  STEC · 1 lata temu
  Homoseksualizm dla chrześcijan to po prostu grzech, tak jak cudzołóstwo, bałwochwalstwo itp. nie dajcie się wciągać w gierki ludzi niewierzących.Zwracam uwagę, cyt.: (1 list do Koryntian 6:9-10)(9) Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się! Ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy, ani mężołożnicy, (10) ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy Królestwa Bożego nie odziedziczą.Ww. grzechy mają ten SAM SKUTEK !!
  • This commment is unpublished.
   WolnyWChrystusi · 1 lata temu
   @STEC Bez obaw! Nikt się nie daje wciągnąć, bo każdy narodzony na nowo z Ducha Świętego, zna Biblię w jej kontekście i wie, że cały świat tkwi w złym, że bezprawie się rozmnaża, że świat ten przeminie wraz z jego namiętnościami i pożądliwościami, ale tylko ten co pełni Wolę Boga trwa na wieki. Wie, że Pan zna tych, którzy należą do Niego. Każde dziecko Boże jak owca, idzie jedynie za Pasterzem, a  za obcym nie pójdzie!
  • This commment is unpublished.
   WolnyWChrystusie · 1 lata temu
   @STEC Każdy z kolei naśladowca, również nie będzie naśladował nikogo innego prócz Pana Jezusa! Więc jako naśladowcy Pana Jezusa nigdy taka osoba nie będzie walczyć z krwią i ciałem z ludźmi którzy nawet czynią zło! Ale zło będzie zwyciężać taka osoba Dobrem, które pochodzi od Samego Boga, a objawionym w Miłości Boga do całego świata w ofierze Swojego Syna Jezusa Chrystusa! Więc dziś jako dziecko Boga, nie mów, grzesznikowi nie grzesz, bo odpowie ci "nie potrafię, albo nie mogę, ja tak lubię". Nie głoś zakonu! Głoś Łaskę Boga! Głoś Pana Jezusa, Który poniósł karę za winę nas wszystkich! Poniósł na krzyż wszystkie nasze grzechy!, abyśmy teraz żyli dla Sprawiedliwości Jego! Czyli dla tego co słuszne w Jego oczach, a nie naszych!
  • This commment is unpublished.
   Rabarbar · 1 lata temu
   @STEC @STECUważam, że trafnie przywołałeś 1 Kor. 6,8-10, natomiast nie podzielam zakwalifikowania przez Ciebie braku uczestnictwa w Królestwie Bożym jako SKUTKU wymienionych grzechów. Zauważ, że apostoł Paweł pisze o tych ludziach, że oni SĄ "niesprawiedliwymi, wszetecznikami, bałwochwalcami, cudzołożnikami, rozpustnikami, mężołożnikami, złodziejami, chciwcami, pijakami albo oszczercami", a nie że ZDARZYŁO SIĘ IM popełnić grzech należący do tej kategorii. Zresztą mówi o tym następny werset: "A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego" (1 Kor. 6,11). A więc to wiara w Chrystusa zmienia naszą tożsamość (tożsamość grzesznika w Boże Dziecko), a nie popełnienie grzechu.
  • This commment is unpublished.
   STEC · 1 lata temu
   @Rabarbar Nie za bardzo wiem, o co chodzi i w czym problem ?
   Chrześcijanie nie muszą określać np. homoseksualistów jako ludzi cyt. " o uszkodzonym w umyśle", jako zboczeńców, ludzi chorych, pedalstwo itp. - wszystkie te kreślenia są nacechowane negatywnie i są dla tych ludzi obraźliwe. Wierzący nie muszą dać się w ciągnąć w takie określenia.
   Natomiast nazwanie tego grzechem z jednoczesnym pokazaniem, że to podobny grzech ( właśnie biorąc po uwagę skutek), wskazuje, że nam chodzi o coś innego - to nie rzecz w obrażaniu, czy poniżaniu innych ludzi. Zresztą o ile można powiedzieć, że nie jestem homoseksualny, to już odnośnie np. bałwochwalstwa sprawa nie jest taka oczywista i każdy się musi pilnować.
  • This commment is unpublished.
   ciekawy · 1 lata temu
   @STEC Odnośnie bałwochwalstwa masz na myśli wizerunki idoli, pieniądze (zazdrość, chciwość i zachłanność), czy nieposłuszeństwo Bogu i Jego przykazaniom, które jest na równi z oddawaniem innym czci bożkom?
  • This commment is unpublished.
   STEC · 1 lata temu
   @ciekawy Mam na myśli wszystko, a szczególnie to bałwochwalstwo, którego nie widać na zewnątrz. Np. nie oddaję czci wizerunkom ale czy nigdy nie jestem chciwy ? I np. w tym muszę się pilnować.
  • This commment is unpublished.
   Rabarbar · 1 lata temu
   @STEC @STEC Oczywiście nie chodzi o to, by kogokolwiek obrażać. Wszelkie spisy grzechów, wszelkie prawo, służy wyłącznie temu, aby człowiek rozpoznał, że jest grzesznikiem (por. Rz. 3,19-20). A to z kolei może stać się impulsem do szukania ratunku w Chrystusie. "Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto wszystko stało się nowe" (2 Kor. 5,17). Nawrócony grzesznik staje się chrześcijaninem, nowym stworzeniem. Ale nie ma tu symetrii, bo chrześcijanin, który popełni grzech, nie staje się na powrót "starym stworzeniem". Chrystus już (prawie 2000 lat temu) umarł za ten jego grzech. Człowiek potrzebuje wyznać swój grzech Bogu i pojednać się z Nim, ale nie potrzebuje na nowo stać się chrześcijaninem.
  • This commment is unpublished.
   Ja · 1 lata temu
   @WolnyWChrystusi Tak było jest i będzie!!!!! 😉😉😉
  • This commment is unpublished.
   Rabarbar · 1 lata temu
   @STEC Słusznie badasz swoje sumienie, bo zawsze lepiej nie popełniać jakiegoś grzechu, niż go popełnić. Ale nie powinienieś obawiać się, że Bóg w pewnym momencie stwierdzi, że skoro okazałeś w jakiejś sprawie chciwość, to jesteś bałwochwalcą (por. Ef. 5,5). Jeśli zaufałeś Chrystusowi, to należysz do Niego na wieczność. Może zdarzyć się, że popełnisz jakiś rodzaj grzechu, ale tenże grzech będzie na przekór Twojej tożsamości Bożego Dziecka. Sumienie będzie Ci wypominać to co zrobiłeś i prowadzić Cię do pojednania z Bogiem, dlatego nigdy Bóg nie nazwie Cię "chciwcą" ani "bałwochwalcą", ani nie odmówi Ci udziału w Swoim Królestwie.
  • This commment is unpublished.
   zniesmaczony · 1 lata temu
   @Ja Będzie jak za dni Noego,  że było do póki potom nie przyszedł i nie zmiótł wszystkich z ziemi. Ocalało jedynie 8 dusz z Wody! Podobnie Sodomici robili co robili do czasu kiedy ogień nie spadł z ziemi, ocalał jedynie Lot z córkami, bo żoneczce głupiej było pewnie szkoda sąsiadki, która się może w niej podkochiwała, ale wybrała niby Lota ale może się za nią jeszcze obejrzała! Kto się ogląda wstecz nie nadaje się do Królestwa Bożego! Nie można żyć jedną nogą w świecie, a jedną w kościele!
 • This commment is unpublished.
  Wow'a · 1 lata temu
  "...zjednoczmy świat uniwersalnym językiem futbolu." Cóż za piękna bezwartosciowa hiperbola :)

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.