Słynny bokser Dereck Chisora: narodziłem się na nowo

Słynny bokser Dereck Chisora: narodziłem się na nowo

środa, 19 grudzień 2018 19:18
Dereck Chisora Dereck Chisora fot. YouTube/Sky Sports Boxing

Dereck Chisora był dotąd znany między innymi z awantur i skłonności do bitek poza ringiem, ale teraz mówi, że zaszła nim kardynalna zmiana. Powód jest prosty - nawrócił się, a dokładniej narodził na nowo.

Wśród jego wybryków było choćby pobicie partnerki w 2012 roku. Otrzymał za to karę 12 miesięcy więzienia w zawieszeniu.

Głośno było także o tym, co zrobił po przegranej walce o mistrzostwo świata z Ukraińcem Witalijem Kliczką. Na konferencji prasowej doszło do bójki między nim a innym bokserem Davidem Hayem. W rezultacie następnego dnia został zatrzymany przez policję, Brytyjska Rada Bokserska odebrała mu profesjonalną licencję.

Na szczęście dla Derecka, licencję odzyskał i mógł kontynuować karierę.

Co więcej, teraz z Hayem współpracuje, mimo dawnej niechęci. Według Chisory, to właśnie jeden z efektów nawrócenia.

- Nie mógłbym wyobrazić sobie naszej współpracy jeszcze sześć lat temu - przyznaje w wywiadzie dla "Daily Telegraph".

Zaraz jednak wyjaśnia, dlaczego jest to możliwe:

"Zmieniłem się. Narodziłem się na nowo. Chodzę do kościoła. Wierzę w przebaczenie dla tych, którzy wyrządzili mi zło i to był jeden z tych pierwszych kroków. David i ja mieliśmy różnice zdań, ale rozwiązaliśmy to".

To nie pierwszy raz, gdy Chisora mówi o swojej wierze. W lipcu tego roku 34-latek rozmowie z "The Sun" wyznał:

"Narodziłem się na nowo. Spędzam cały czas związany z przygotowaniami do walki, chodząc do kościoła. Moje życie obróciło się o 360 stopni. Nie robię już tego, co robiłem wcześniej. Nie piję. Przestałem też robić inne rzeczy. Kiedy znajdujesz Boga, to jesteś w stanie zmienić wiele w swoim życiu".

To nie jedyny chrześcijański akcent w zawodowym boksie. Inny Brytyjczyk, Tyson Fury, który pokonał Władimira Kliczkę, otwarcie mówił o swojej wierze w Chrystusa, także w rozmowach z mediami.

Jednak pomimo tej pierwszej gorliwości, w ostatnim czasie się zagubił i przeżywał trudne chwile związane z problemami z uzależnieniami i depresją.

Do wiary przyznaje się także były mistrz świata wagi półciężkiej - Filipińczyk Manny Pacquiao, a wcześniej choćby legendarny Evander Holyfield. Amerykanin po nawróceniu zaczął wszędzie mówić o Chrystusie, podkreślając, że narodził się na nowo.

Tak odblokujesz powiadomienia od ChnNews.pl w swojej przeglądarce:

Po wyrażeniu zgody na otrzymywanie powiadomień w przeglądarce Google Chrome należy, będąc na naszej stronie, kliknąć na ikonkę kłódki w lewym górnym rogu. Następnie w opcji "Powiadomienia" przełączyć na zezwolenie otrzymywania powiadomień. Ponadto pod adresem: chrome://settings/content/cookies należy wyłączyć opcję "Zachowuj dane lokalne tylko do zamknięcia przeglądarki".

Również w przeglądarce Mozilla Firefox należy ustawić zezwolenie na powiadomienia, klikając najpierw na kłódkę. Następnie strzałka, "Więcej Informacji", "Uprawnienia" i przełączenie w "Wyświetlaniu powiadomień" na "Zezwól".

Reklama

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@MajkelZapytaj Ryszarda Krzywego. Jego dane znajdziesz w internecie albo jedz do zboru Kościoła Zielonoświątkowego w Nysie i tam z nim porozmawiasz.
ale z was pokurwieni fanatycy, jan pawel drugi to pedofil i sluga szatana, morderca dzieciecych usmiechow, a autorowi jebie z dupy hujem nie mytym
@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.