Słynny bokser Dereck Chisora: narodziłem się na nowo

Reklama

Słynny bokser Dereck Chisora: narodziłem się na nowo

środa, 19 grudzień 2018 19:18
Dereck Chisora Dereck Chisora fot. YouTube/Sky Sports Boxing

Dereck Chisora był dotąd znany między innymi z awantur i skłonności do bitek poza ringiem, ale teraz mówi, że zaszła nim kardynalna zmiana. Powód jest prosty - nawrócił się, a dokładniej narodził na nowo.

Wśród jego wybryków było choćby pobicie partnerki w 2012 roku. Otrzymał za to karę 12 miesięcy więzienia w zawieszeniu.

Głośno było także o tym, co zrobił po przegranej walce o mistrzostwo świata z Ukraińcem Witalijem Kliczką. Na konferencji prasowej doszło do bójki między nim a innym bokserem Davidem Hayem. W rezultacie następnego dnia został zatrzymany przez policję, Brytyjska Rada Bokserska odebrała mu profesjonalną licencję.

Na szczęście dla Derecka, licencję odzyskał i mógł kontynuować karierę.

Co więcej, teraz z Hayem współpracuje, mimo dawnej niechęci. Według Chisory, to właśnie jeden z efektów nawrócenia.

- Nie mógłbym wyobrazić sobie naszej współpracy jeszcze sześć lat temu - przyznaje w wywiadzie dla "Daily Telegraph".

Zaraz jednak wyjaśnia, dlaczego jest to możliwe:

"Zmieniłem się. Narodziłem się na nowo. Chodzę do kościoła. Wierzę w przebaczenie dla tych, którzy wyrządzili mi zło i to był jeden z tych pierwszych kroków. David i ja mieliśmy różnice zdań, ale rozwiązaliśmy to".

To nie pierwszy raz, gdy Chisora mówi o swojej wierze. W lipcu tego roku 34-latek rozmowie z "The Sun" wyznał:

"Narodziłem się na nowo. Spędzam cały czas związany z przygotowaniami do walki, chodząc do kościoła. Moje życie obróciło się o 360 stopni. Nie robię już tego, co robiłem wcześniej. Nie piję. Przestałem też robić inne rzeczy. Kiedy znajdujesz Boga, to jesteś w stanie zmienić wiele w swoim życiu".

To nie jedyny chrześcijański akcent w zawodowym boksie. Inny Brytyjczyk, Tyson Fury, który pokonał Władimira Kliczkę, otwarcie mówił o swojej wierze w Chrystusa, także w rozmowach z mediami.

Jednak pomimo tej pierwszej gorliwości, w ostatnim czasie się zagubił i przeżywał trudne chwile związane z problemami z uzależnieniami i depresją.

Do wiary przyznaje się także były mistrz świata wagi półciężkiej - Filipińczyk Manny Pacquiao, a wcześniej choćby legendarny Evander Holyfield. Amerykanin po nawróceniu zaczął wszędzie mówić o Chrystusie, podkreślając, że narodził się na nowo.

Tak odblokujesz powiadomienia od ChnNews.pl w swojej przeglądarce:

Po wyrażeniu zgody na otrzymywanie powiadomień w przeglądarce Google Chrome należy, będąc na naszej stronie, kliknąć na ikonkę kłódki w lewym górnym rogu. Następnie w opcji "Powiadomienia" przełączyć na zezwolenie otrzymywania powiadomień. Ponadto pod adresem: chrome://settings/content/cookies należy wyłączyć opcję "Zachowuj dane lokalne tylko do zamknięcia przeglądarki".

Również w przeglądarce Mozilla Firefox należy ustawić zezwolenie na powiadomienia, klikając najpierw na kłódkę. Następnie strzałka, "Więcej Informacji", "Uprawnienia" i przełączenie w "Wyświetlaniu powiadomień" na "Zezwól".

Reklama

Reklama

Please publish modules in offcanvas position.