Denzel Washington powiedział, jak wypełnił go Duch Święty

Denzel Washington powiedział, jak wypełnił go Duch Święty

niedziela, 05 lipiec 2020 19:12
Denzel Washington Denzel Washington fot. Live Kelly and Ryan/YouTube

Słynny amerykański aktor Denzel Washington podczas łączenia na żywo na Instagramie z pastorem A.R. Bernardem podzielił się swoim doświadczeniem, gdy oddał swoje życie Chrystusowi.

Jak stwierdził, nie do końca spodziewał się tego, co wówczas poczuł.

- Zostałem wypełniony Duchem Świetym i to mnie przestraszyło. Powiedziałem: "chwileczkę, nie chciałem iść tak daleko, chcę się bawić" - wspomniał z uśmiechem.

Oczywiście dziś ma do tego zupełnie inne, bardziej chrześcijańskie podejście.

To zmieniające życie Washingtona doświadczenie nastąpiło w kościele West Angeles Church of God w Los Angeles na początku lat 80. Tamtego dnia podjął kluczową decyzję - posłuchał wezwania i wstał, by doświadczyć Boga.

- Poszedłem do kościoła z Robertem Townsendem i kiedy zabrzmiało wezwanie, by wyjść naprzód, powiedziałem: "pójdę tam i zobaczymy, co się wydarzy". Wszedłem do pokoju modlitwy i poddałem się, odpuściłem i doświadczyłem czegoś, czego nie doświadczałem nigdy w życiu. Pamiętam, jak później zadzwoniłem do mamy i powiedziałem jej: "wiesz co, czułem się tak, jakbym uniósł się w powietrze" - wspomniał aktor. 

Denzel podkreślił, że wszystko to było wyjątkowym doświadczeniem. Dziś nie ma wątpliwości, że miało ono ponadnaturalny charakter. Aktor przyznał, że tamtego dnia do końca tego nie rozumiał. Nie był też całkiem przygotowany, by spełnić zobowiązanie, które podjął wobec Boga. Wiedział jednak, że znajduje się na właściwej drodze.

- To był uderzający moment, ale to nie było równoznaczne z tym, że reszta mojego życia przebiegnie tak, jak powinna. Choć następnego dnia byłem gotów pójść wszystkich zbawiać - wspomina.

Washington wyraził także wdzięczność matce, żonie i wielu innym osobom, które wielokrotnie za niego się modliły, dzięki czemu, jak jest przekonany, miał zapewnioną Bożą ochronę.

Aktor od dłuższego czasu otwarcie przyznaje się do swojej wiary. Nieraz wygłaszał także budujące i inspirujące kazania, a, jak wiadomo, w słowa tak znanych postaci, odbiorcy często tym uważniej się wsłuchują.

Denzel Washington jest żonaty z aktorką Paulettą Pearson od 1983 roku. Mają czworo dzieci.

Wspomniany live na Instagramie z udziałem aktora zamieszczamy poniżej.

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

warto zobaczyć film dokumentalny na platformie HBO MAX
@LilaAle nie mówił tak o matce Pana.
Ten pastor który nazywa Matkę Boską Demonem? Jest znany pomiedzy Fundamentalnej protestanckiej polskiej połoni w Stanach i w Kanadzie… ma wielkie powodzenie.. przestraszajca herezja przeciwko ...
@Janek 72a kto to jest Stepanow ? jaki pastor ?
Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a ...
fałszerskie bergoglio WMAWIA nam GRZECH WIECZNY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU czyli zrównywanie Boga z dJABŁEM
@HaniaCzy to nie ona była "osobistym doradcą duchowym" Trumpa za jego prezydentury?
Pani Cindy to fałszywy prorok.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.