Denzel Washington powiedział, jak wypełnił go Duch Święty

Denzel Washington powiedział, jak wypełnił go Duch Święty

niedziela, 05 lipiec 2020 19:12
Denzel Washington Denzel Washington fot. Live Kelly and Ryan/YouTube

Słynny amerykański aktor Denzel Washington podczas łączenia na żywo na Instagramie z pastorem A.R. Bernardem podzielił się swoim doświadczeniem, gdy oddał swoje życie Chrystusowi.

Jak stwierdził, nie do końca spodziewał się tego, co wówczas poczuł.

- Zostałem wypełniony Duchem Świetym i to mnie przestraszyło. Powiedziałem: "chwileczkę, nie chciałem iść tak daleko, chcę się bawić" - wspomniał z uśmiechem.

Oczywiście dziś ma do tego zupełnie inne, bardziej chrześcijańskie podejście.

To zmieniające życie Washingtona doświadczenie nastąpiło w kościele West Angeles Church of God w Los Angeles na początku lat 80. Tamtego dnia podjął kluczową decyzję - posłuchał wezwania i wstał, by doświadczyć Boga.

- Poszedłem do kościoła z Robertem Townsendem i kiedy zabrzmiało wezwanie, by wyjść naprzód, powiedziałem: "pójdę tam i zobaczymy, co się wydarzy". Wszedłem do pokoju modlitwy i poddałem się, odpuściłem i doświadczyłem czegoś, czego nie doświadczałem nigdy w życiu. Pamiętam, jak później zadzwoniłem do mamy i powiedziałem jej: "wiesz co, czułem się tak, jakbym uniósł się w powietrze" - wspomniał aktor. 

Denzel podkreślił, że wszystko to było wyjątkowym doświadczeniem. Dziś nie ma wątpliwości, że miało ono ponadnaturalny charakter. Aktor przyznał, że tamtego dnia do końca tego nie rozumiał. Nie był też całkiem przygotowany, by spełnić zobowiązanie, które podjął wobec Boga. Wiedział jednak, że znajduje się na właściwej drodze.

- To był uderzający moment, ale to nie było równoznaczne z tym, że reszta mojego życia przebiegnie tak, jak powinna. Choć następnego dnia byłem gotów pójść wszystkich zbawiać - wspomina.

Washington wyraził także wdzięczność matce, żonie i wielu innym osobom, które wielokrotnie za niego się modliły, dzięki czemu, jak jest przekonany, miał zapewnioną Bożą ochronę.

Aktor od dłuższego czasu otwarcie przyznaje się do swojej wiary. Nieraz wygłaszał także budujące i inspirujące kazania, a, jak wiadomo, w słowa tak znanych postaci, odbiorcy często tym uważniej się wsłuchują.

Denzel Washington jest żonaty z aktorką Paulettą Pearson od 1983 roku. Mają czworo dzieci.

Wspomniany live na Instagramie z udziałem aktora zamieszczamy poniżej.

Reklama

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Przesluchajcie tego wywiadu bez emocji, jakosc wypowiedzi Putina, wszystko jest klarowne i wywarzone, caly ten konflikt zostal sprowokowany przez Zachod i jest podtrzymywany przez Zachod. ...
@Tadzik Coś podobnego.Katolik jest zawsze drugiej kategorii i oczywiście ulomny w mysleniu,czytaniu Biblii i we wszystkim,co sie tyczy zakonu.Ale jak nietrudno zauwazyc, ma w sobie mniej ...
@YvonnKtos bil pokłony przed tym pomnikiem?Bo jakos nie słyszałem?Czy polski naród  wg co poniektorych jest ulomny?Podobizny czegokolwiek ,a nie kogokolwiek.Wszystko moze byc bałwanem,a dlaczego ma ...
@AnonimCzynienie sobie wizerunku rzekomo na obraz Boga, jest przez Boga zabronione, między innymi po to,  by człowiek nie wpadł czasem na pomysł, by się przed ...
@liberał w kościele zielono?Biblijnie jest udowodnione, że praktykowanie homoseksualizmu jest grzechem. Poczytaj trochę Biblii, a może Bóg ci otworzy oczy i rozjaśni umysł. Boże chroń nas od ludzi ...
@ale co ja tam wiem..doszło do tragedii a ty plujesz jadem?
nie przepadam za discopolo ale jeśli głosi Pana Jezusa to ok

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.