Reklama

Zakonnik nauczał o seksie. Lawina komentarzy

Zakonnik nauczał o seksie. Lawina komentarzy

sobota, 08 styczeń 2022 10:52
o. Adam Szustak o. Adam Szustak fot. Langusta na palmie/YouTube

Co zrobić, żeby seks w małżeństwie był jak najlepszy? - temat prelekcji dominikanina - o. Adama Szustaka wciąż budzi emocje. Pod postem portalu Deon.pl przypominającym to nauczanie - lawina komentarzy i to mimo, że dominikanin spotkał się z młodymi na Uniwersytecie Jagiellońskim już dawno.

Do spotkania z udziałem znanego duchownego, zakonnika doszło przed cztetema laty. Pokusił się on wtedy o naukę o tym, jak zbudować w małżeństwie udane życie seksualne - na podstawie biblijnej księgi "Pieśni nad Pieśniami".

Reklama

Jak wskazał, seksualność wymyślił Pan Bóg, który zwrócił się już do pierwszych ludzi - Adama i Ewy - by byli płodni i się rozmnażali.

O. Szustak podkreślał, że aby zbudować udane życie seksualne w małżeństwie, potrzeba prawdziwej relacji między dwojgiem ludzi, gdyż ta relacja "daje kobiecie poczucie bezpieczeństwa".

Wezwał również do tego, aby w życiu seksualnym skupiać się na potrzebach małżonka i zapominać o sobie, a także, by pamiętać w tej sferze o Bogu.

- Nie chodzi o to, by kochać się z żoną z różańcem w ręku. Ale przecież każdy wierzący wie, że jeśli w najfajniejszych rzeczach nie będzie Boga, to wyjdzie lipa. Małżonkowie powinni się tego uczyć z modlitwy Tobiasza i Sary - oznajmił.

Reklama

Zachęcał do rozmów między małżonkami o seksualności i do szczerości w tej dziedzinie.

Portal Deon.pl postanowił teraz przypomnieć to nauczanie. W komentarzach pod postem na Facebooku pojawiła się lawina komentarzy. Wielu komentujących wyraziło niezrozumienie przede wszystkim w związku z samym faktem, że na temat seksu wypowiadał się zakonnik. Nie brakowało ironii...

Reklama

Oto niektóre z komentarzy:

"Nie mam pojęcia czy on wie, o czym mówi czy tylko teoretyzuje. Czy stworzył trwałą relację kobietą, taką jak ją opisuje".

"Co jak co, ale z tematami seksu, to lepiej, aby duchowni dali sobie spokój. Nie mają doświadczenia, to lepiej, aby nie udzielali rad".

"Rady dają wybitni specjaliści, nie podając, gdzie tak dobrze zapoznali się praktycznie z tematem".

"Idealny temat dla księży".

"Chyba ma duże doświadczenie. Praktyczne".

"No tak, ksiądz najlepiej wie, co zrobić... Co za bzdura...".

Czy celibat jest zgodny z Biblią?
  • Głosów: (0%)
  • Głosów: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Życie małżeńskie bywa nieraz tematem nauczań również pastorów. Wielu pastorów ma jednak doświadczenie z życia małżeńskiego.

Więcej w tym temacie - w naszym dziale poświęconym pożyciu małżeńskiemu i seksualnemu tutaj

Reklama

Sama Biblia mówi o zawieraniu małżeństw przez chrześcijańskich duchownych i ich życiu rodzinnym. W 3. rozdziale I Listu do Tymoteusza czytamy:

"Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, umiarkowany, przyzwoity, gościnny, dobry nauczyciel, nie oddający się pijaństwu, nie zadzierzysty, lecz łagodny, nie swarliwy, nie chciwy na grosz, który by własnym domem dobrze zarządzał, dzieci trzymał w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości, bo jeżeli ktoś nie potrafi własnym domem zarządzać, jakże będzie mógł mieć na pieczy Kościół Boży?".

Więcej o tym czy celibat jest zgodny z Biblią mówi chrześcijański apologeta i publicysta - dr Michael Brown:

Na podstawie: Deon.pl

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    Moc · 4 mies. temu
    Profesorowie też nauczają o tematach w których nie mają doświadczenia. Taki chory ten świat! 
  • This commment is unpublished.
    TS · 4 mies. temu
    Zaś żonaci pastorzy uważają, że mają coś do powiedzenia na temat celibatu. Tak, dziwny jest ten świat.
  • This commment is unpublished.
    Joel · 4 mies. temu
    A gdzie w bibli podział na duchownych i innych?
  • This commment is unpublished.
    Anno domini · 4 mies. temu
    Przecież oni wszyscy mają żony, kochanki, nieślubne dzieci i są częstymi bywalcami burdeli, akurat temat seksu, orgii jest im bliski i znany z praktyk.Nie brakuje w ich środowisku pedofilii, homoseksualistów, w końcu po to tam idą,żeby mieć nieograniczony dostęp do ofiar.
  • This commment is unpublished.
    Emcik · 3 mies. temu
    Ślepy: "a teraz porozmawiajmy o kolorach"
  • This commment is unpublished.
    Emcik · 3 mies. temu
    A te "o" z przodu nazwiska to od ojciec? To gdzie żona i dzieci?
Reklama

Ostatnie komentarze

HWW
Piękny,ewangeliczny list
Blue
@MTeż mógłbym kilka wersetów zacytować i się przerzucać, bez sensu, pozdrawiam!
Uczeń Jezusa
Ekumenia to Babilon, a Bóg wzywa nas do wyjścia z niego PRZED jego osądzeniem (Apokalipsa 18 rozdział). 
Czytajmy na nowo Ewangelie i Apokalipsę, która opisuje nasze ...
moja opinia
@prawda czy fałsz ?Nic z tego pustego wieszczenia nie wypełniło się i nie wypełni !!!
Szkoda tylko ludzi, którzy wiernie trwają przy tych przepowiadaczach. Tracą kasę, czas, trwonią talenty, ...
Stan.
 Nie zewszystkim sie zgadzam.Glod bedzie, (snila mi sie 1 krowa ladnie wygladajaca czyli 1 rok jeszcze bedzie jedzenie ,teraz tz.w kwietniu snila mi sie tez ...
Wiktor
@prawda czy fałsz ?Wszedłem na te stronę. Zakładka Nauczyciele. Zobaczyłem kolka nazwisk i podziękowałem. Nie wiem dlaczego promować stronę która promuje coś co jest sprzeczne  z Biblia. Po ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.

Zachowaj
Cookies user prefences
Używamy plików cookies, byś mógł jak najlepiej korzystać z tego serwisu. Jeśli odmówisz ich wykorzysatnia, strona może nie funkcjonować jak należy.
Akceptuję
Odmawiam wszystkich
Więcej
Essential
These cookies are needed to make the website work correctly. You can not disable them.
chnnews.pl
Akceptuję
Funkcjonalne
Ten rodzaj cookies pomaga nam poprawiać efektywność prowadzonych działań marketingowych oraz dostosowywać je do Twoich potrzeb i preferencji np. poprzez zapamiętanie wszelkich wyborów dokonywanych na stronach.
e.dlx.addthis.com
Akceptuję
Odmawiam
addthis.com
Akceptuję
Odmawiam
dlx.addthis.com
Akceptuję
Odmawiam
Analityczne
Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony. Pomagają nam też dowiedzieć się, które strony są najbardziej popularne lub jak odwiedzający poruszają się po naszej witrynie. Jeśli zablokujesz ten rodzaj cookies nie będziemy mogli zbierać informacji o korzystaniu z witryny oraz nie będziemy w stanie monitorować jej wydajności.
addthis.com
Akceptuję
Odmawiam
quantserve.com
Akceptuję
Odmawiam
Reklamowe
W celu promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń, możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Ten rodzaj cookies służy do tego, aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej polityce prywatności.
Double Click/Google Marketing
Akceptuję
Odmawiam
Casale Media
Akceptuję
Odmawiam
PubMatic
Akceptuję
Odmawiam
Quantserve.com
Akceptuję
Odmawiam
mookie1.com
Akceptuję
Odmawiam
innovid.com
Akceptuję
Odmawiam
hit.gemius.pl
Akceptuję
Odmawiam