Jeżeli choroba jest Bożą wolą, to... Zobacz arcyciekawe zakończenie!

Jeżeli choroba jest Bożą wolą, to... Zobacz arcyciekawe zakończenie!

niedziela, 16 sierpień 2015 15:00
Jeżeli choroba jest Bożą wolą, to... Zobacz arcyciekawe zakończenie! fot. Pixabay.com

Felietonista Gościa Niedzielnego Marcin Jakimowicz z ciekawą uwagą w sprawie chorób.

W swoim artykule pisze: "Jeżeli wolą Boga jest nasza choroba, to nie powinniśmy chodzić do lekarzy, bo sprzeciwialibyśmy się Jego woli".

Cytuje słowa Karola Sobczyka, lidera wspólnoty "Głos na Pustyni".

Napisał on w książce Jakimowicza, która wkrótce ma się ukazać, że dla ludzi, których wzorem jest życie Jezusa, założenie, że to Bóg daje chorobę, stanowi "pogwałcenie Jego nauczania i praktyki".

Sobczyk akceptuje cierpienie, ale albo wynikające z prześladowania jako "naturalne następstwo wiary w Chrystusa" albo jako przyjęte w sposób świadomy w wyniku "bardzo głębokiej, dojrzałej intymnej więzi z Bogiem". Wskazuje tu na przykłady katolickich świętych - Pio z Pietrelciny, Marty Robin i Faustyny Kowalskiej.

Jego zdaniem jednak w Kościele niepotrzebnie często "pielęgnujemy wartość cierpiętnictwa, które utwierdza nas w chorobie, zamiast pielęgnować więź z Duchem Świętym, w mocy którego Jezus zadawał im (chorobom, red.) kres".

Sobczyk przytacza też słowa znanej katolickiej charyzmatyczki Marii Vadii, która często odwiedza nasz kraj.

"Bóg nie zmusza nikogo do przyjęcia choroby. Jeśli jej nie chcesz, wyrzeknij się jej, a nie obwiniaj o nią Boga!” - powiedziała pewnego dnia Vadia kobiecie, która prosiła, by się za nią nie modlić, bo była przekonana, że to Bóg chciał dla niej choroby.

Osoba ta wyrzekła się choroby i nastąpiło całkowite uzdrowienie.

"Dziś wiemy, że jest On tak dobry, że do końca naszych dni nie zdołamy pojąć Jego dobroci" - podkreśla Sobczyk, a redaktor "Gościa Niedzielnego" dodaje:

"Bóg potwierdził, że nawet beznadziejne po ludzku przypadki (białaczka, onkologia...) są bezradne wobec Jego wszechmocy".

Do wspomnianego problemu niepotrzebnego uznawania swoich chorób na swoim profilu na Facebooku odniosła się także Wspólnota Uwielbienia "Głos Pana" w Skierniewicach znana z ewangelistów posługujących uzdrowieniem.

Członkowie wspólnoty, jeżdżąc po Polsce, ale i innych krajach zauważyli, że "powodem wielu chorób i dolegliwości w życiu wierzących jest fakt przyjęcia choroby, która miała być ofiarą za czyjeś zbawienie czy uzdrowienie".

"Staramy się stać zbawicielami, zapominając, że Zbawiciel już zapłacił za to na krzyżu" - zauważa "Głos Pana" i wzywa wierzących, by byli "wolni, bo Jezus już zapłacił za to cenę!".

Zobacz także: Redaktor Gościa Niedzielnego: to pachnie nam sekciarstwem

Na podstawie: Gosc.pl

Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

 

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...
"Od Wielkiego Czwartku komunię św. będą mogli przyjmować na rękę wierni w diecezji warszawskiej. Zgodę w tej sprawie wydał prymas Józef Glemp."
@virus@Bergoglio.877w proteście przeciw bluźnierstwu komunii na rękę powstał wirus GLEMP.877 bo ten "glemp" wprowadził to bluźnierstwo komunii na rękę
HUJ JORGE BERGOGLIO and his fucking
friends formatting Your Hard Disk NOW !
Podziekuj pierdolonemu kosciolowi diabła i węża.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.