Prezydent kraju stawił opór Barackowi Obamie ws. homoseksualizmu. Oto co powiedział (WIDEO)

Prezydent kraju stawił opór Barackowi Obamie ws. homoseksualizmu. Oto co powiedział (WIDEO)

poniedziałek, 27 lipiec 2015 18:07
Barack Obama w Nairobi Barack Obama w Nairobi fot. YouTube

Prezydent Barack Obama nie przywykł do tak stanowczego oporu wobec swoich progejowskich wystąpień.

Przywódca Stanów Zjednoczonych podczas wizyty w stolicy Kenii, Nairobi, podjął kwestię praw gejów i lesbijek.

- Mówię o tym w całej Afryce. Wierzę w zasadę traktowania ludzi równo względem prawa, tego, że zasługują na równą ochronę prawną, a także tego, że państwo nie powinno nikogo dyskryminować na tle orientacji seksualnej - powiedział Obama, którego ojciec był Kenijczykiem.

Stojąc obok prezydenta Kenii, Uhuru Kenyatty, na konferencji prasowej, stwierdził, że nie należy traktować ludzi odmiennie tylko dlatego, że są inni.

- Wtedy wolność zaczyna niszczeć i dzieją się złe rzeczy - podkreślił.

Porównał też walkę o prawa homoseksualistów do drogi, jaką przeszli w USA Afroamerykanie.

- Jako Afroamerykanin w Stanach Zjednoczonych mam bolesną świadomość historii tego, co dzieje się, kiedy ludzie są traktowani w różny sposób względem prawa - oświadczył.

I dodał:

"W tej sprawie mówię jednoznacznie: jeśli ktoś jest przestrzegającym prawa obywatelem, który zajmuje się swoimi sprawami, wykonuje swoją pracę, przestrzega zasad ruchu drogowego, robi inne rzeczy, do których są zobowiązani dobrzy obywatele i nikogo nie krzywdzi, to traktowanie go inaczej lub maltretowanie z powodu tego, kogo kocha, jest niewłaściwe".

Przypomnijmy, że Obama, poruszając sprawę homoseksualizmu, zignorował apel kenijskiego Aliansu Ewangelicznego, do którego należy 700 pastorów, by nie "głosił" swoich poglądów w tej sprawie i nie narzucał ich Kenijczykom.

Prezydent Kenii, Uhuru Kenyatta, podczas konferencji przyznał, że oba kraje mają wspólne wartości, takie jak umiłowanie demokracji czy przedsiębiorczości. Cenią też rodziny.

Dodał jednak:

"Są też rzeczy, których nie podzielamy i nasze kultury i społeczeństwa nie akceptują. Bardzo trudno jest narzucić ludziom coś, czego nie akceptują. Dlatego powtarzam Kenijczykom, że kwestia praw gejów to tak naprawdę sprawa nie mająca znaczenia".

Kenyatta zaznaczył też:

"Chcemy skupić się na innych dziedzinach, które są istotne w codziennym życiu naszego narodu. Sprawy zdrowotne, o których rozmawialiśmy z prezydentem Obamą, są kluczowe".

Za inne ważne dziedziny kenijski przywódca uznał infrastrukturę, edukację czy zachęcanie do przedsiębiorczości.

- Kiedy podołamy niektórym z tych wyzwań, wtedy będziemy mogli zacząć szukać nowych. Na tę chwilę fakty są takie, że ta sprawa nie jest najważniejszą, o której myślą Kenijczycy".

W Kenii gejowski seks jest zagrożony karą do 14 lat więzienia.

Przypomnijmy, że Sąd Najwyższy USA niedawno zalegalizował tzw. małżeństwa homoseksualne. Wielu chrześcijan w Ameryce obawia się teraz o przyszłość. Niepokoją zwłaszcza liczne przypadki pozywania przez gejowskich aktywistów wierzących przedsiębiorców, którzy odmówili im usługi ślubnej. Lista jest długa. W mediach najgłośniej mówiło się jednak o cukiernikach, którzy nie chcieli upiec tortu czy kwiaciarzach, którzy nie zamierzali przygotować bukietu na jednopłciowy ślub.

W takich sytuacjach chrześcijanie zazwyczaj przegrywają w amerykańskich sądach i są za swoje postępowanie surowo karani.

Poniżej fragment wideo z konferencji prasowej Baracka Obamy i Uhuru Kenyatty (w jęz. angielskim)

Zobacz także: Kanclerz Niemiec Angela Merkel zajęła stanowisko w sprawie małżeństw homoseksualnych

Na podstawie: Christian Post

Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

 

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

ale z was pokurwieni fanatycy, jan pawel drugi to pedofil i sluga szatana, morderca dzieciecych usmiechow, a autorowi jebie z dupy hujem nie mytym
@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.