Papież przeprasza za to, co powiedział o gejach

Papież przeprasza za to, co powiedział o gejach

czwartek, 30 maj 2024 10:42
Papież przeprasza za to, co powiedział o gejach fot. Pixabay.com

Papież Franciszek przeprasza za swoje słowa, które padły na półtoragodzinnym zamkniętym spotkaniu z grupą 200 włoskich biskupów. Dyskutowano na nim o kwestii homoseksualizmu w seminariach.

Matteo Bruni, szef watykańskiego biura prasowego, wydał oświadczenie, w którym tłumaczy, że papież przeprasza za użycie włoskiego słowa, które tłumaczy się jako "gejostwo". Słowo to - "frociaggine" jest uważane wręcz za wulgarne. Papież użył go, apelując o większą selekcję w przyjmowaniu kandydatów do seminarium.

Włoska prasa określiła to jako "homofobiczną gafę" i "językową wpadkę".

Bruni przekazał dziennikarzom, że "papież nigdy nie zamierzał obrażać ani wypowiadać się w sposób homofobiczny i kieruje swoje przeprosiny do tych, którzy poczuli się obrażeni przez użycie sformułowania przytoczonego przez innych".

Przypomniał, że Franciszek wielokrotnie podkreślał, iż "w Kościele jest miejsce dla wszystkich. Nikt nie jest zbędny, nikt nie jest niepotrzebny".

Podczas wspomnianej konferencji z udziałem biskupów papież wyraził poparcie dla stanowiska Kościoła katolickiego z 2005 roku, w którym Kościół ten nie zgodził się na kapłaństwo mężczyzn "praktykujących homoseksualizm, pokazujących homoseksualne tendencje czy wspierających tzw. gejowską kulturę".

Papież miał stwierdzić, że trzeba "zapobiec ryzyku, że homoseksualista, który wybierze kapłaństwo, może później prowadzić podwójne życie, nadal praktykując homoseksualizm".

Przypomnijmy, że za wiele wcześniejszych wypowiedzi w sprawie LGBT papież był krytykowany, ale raczej przez konserwatystów.

W 2013 roku powiedział w jednym z wywiadów: "jeśli ktoś jest gejem i szuka Pana i ma dobrą wolę, to kim ja jestem, aby go sądzić?".

Wówczas organizacje LGBT uznały, że to sygnał, iż Kościół katolicki zaczyna zmieniać swoje stanowisko w sprawie homoseksualistów.

Z kolei w grudniu ubiegłego roku przy aprobacie papieża Dykasteria Nauki Wiary wydała dokument, który pozwala księżom na udzielanie błogosławieństwa parom homoseksualnym, pod warunkiem, że błogosławieństwo takie nie nadaje ważności ich związkowi.

Źródło: RMF24, Christian Post

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    Ja · 1 miesiecy temu
    Koniec czasów. Przeprasza ze grzeszników nazwał grzesznikami
  • This commment is unpublished.
    Stecc · 1 miesiecy temu
    Cyt.  "w Kościele jest miejsce dla wszystkich.".Czyli papieżowi wyszło, że jest miejce dla ludzi, którzy Królestwa Bożego nie odziedziczą. Biorąc pod uwagę, że w KRK homoseksualizm jest obecny wśród księży, to papież musi ratować sytuację, bo co powiedzieć parafianom, jak się okazuje, że ksiądz jest homoseksualistą ? Co powiedzieć, jeśli duszpasterz Królestwa Bożego nie odziedziczy ? :(:(

Ostatnie komentarze

Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...
"Od Wielkiego Czwartku komunię św. będą mogli przyjmować na rękę wierni w diecezji warszawskiej. Zgodę w tej sprawie wydał prymas Józef Glemp."
@virus@Bergoglio.877w proteście przeciw bluźnierstwu komunii na rękę powstał wirus GLEMP.877 bo ten "glemp" wprowadził to bluźnierstwo komunii na rękę
HUJ JORGE BERGOGLIO and his fucking
friends formatting Your Hard Disk NOW !
Podziekuj pierdolonemu kosciolowi diabła i węża.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.