Wydrukuj tę stronę
Reklama

Raz zbawiony, na zawsze zbawiony? Jest głos pastorów

niedziela, 26 lipiec 2020 11:35
Raz zbawiony, na zawsze zbawiony? Jest głos pastorów fot. pxfuel.com

Meritum tego przesłania mi się bardzo spodobało, dlatego udostępniam - napisał pastor Jerzy Przeradowski z Kutna o filmie byłego kalwińskiego pastora na temat teologii "raz zbawiony, na zawsze zbawiony".

Pastor przedstawiający się na YouTube jako pastor John na nagraniu stwierdza, że został przeniesiony do piekła, widział też Jezusa.

Jak mówi, w tym strasznym miejscu ujrzał między innymi członków swojego kościoła, którzy mieli do niego pretensje, że głosił doktrynę "raz zbawiony, na zawsze zbawiony".

- Słyszałem, jak ludzie z mojego kościoła mówili: "Pastorze, John! Powiedziałeś, że nie można utracić zbawienia" - wyjaśnia.

Miał zostać umieszczony w grobie i usłyszeć słowa Chrystusa: "Synu, jeśli dalej będziesz w to wierzył i to głosił, to będzie to twoja kara".

Zrozumiał, że "kłamał, głosił fałszywą ewangelię i przekręcał prawdę", mówiąc ludziom, że są "wiecznie bezpieczni".

Jak twierdzi, w piekle widział ciemności zewnętrzne i tam znajdowało się jezioro.

- Widziałem ludzi wschodzących w górę i w dół jeziora. Ludzi, których zwiodłem. Byli w jeziorze ognia. Płakali: "Pastorze John, oszukał nas Pan" - wspomina.

Jak podkreślił, to miejsce, w którym Boga nie ma, a jest całkowita ciemność.

- Nie ma dokąd pójść ani uciec. Całkowita ciemność w płomieniach. Bycie palonym żywcem. Brak możliwości zmiany, pokuty, przeprosin. To jest to, wieczne udręki. Przeklinające i okłamujące cię demony. A ty jesteś tam,
bo byłeś kłamcą. Jesteś tam, bo byłeś odstępcą albo letnim chrześcijaninem. Jesteś tam, bo byłeś fałszywym prorokiem - mówi ze zgrozą.

Pastor ostrzega przed przekonaniem, że można trafić do nieba, będąc letnim albo odstępcą.

- Przyjdź do Boga, nawróć się i wciąż pokutuj. Wołaj, ciągle wołaj, szukaj i nieustannie szukaj - wezwał na koniec.

Na to wideo udostępnione na Facebooku przez pastora Przeradowskiego zareagował pastor Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej Spichlerz w Warszawie - Andrzej Stepanow.

Aktualnie kościół Spichlerz określa się jako "Grace Church" (Kościół Łaski), a jego pastor regularnie nagrywa przesłania traktujące o Bożej łasce na kanale "Hiper! Łaska" na YouTube.

W nagraniu będącym odpowiedzią na wspomniany film Stepanow podkreślił, że nie należy budować swojej wiary w oparciu o osobiste wizje.

- Te wizje i budowanie wiary na tych wizjach tak naprawdę niczym się nie różnią od tego, co było i jest na przykład w różnych kościołach tradycyjnych - stwierdza.

Przywołuje tu jako przykłady objawienia Matki Boskiej czy objawienia aniołów.

- Ludzie później na podstawie tego budują całą swoją teologię czy praktykę życia chrześcijańskiego. To jest
niebezpieczne - zaznacza.

Odnosząc się do doktryny "raz zbawiony, na zawsze zbawiony", zadeklarował:

"Wierzę, że zbawienie nie jest dziełem rąk ludzkich. Jeśli ciebie zbawił Pan Jezus Chrystus, to on ciebie zbawia doskonale. Więc jeśli wierzymy, że zbawienie jest z łaski przez wiarę i zbawicielem jest Jezus, to on jest twoim zbawicielem, a nie ty sam jesteś swoim zbawicielem".

Według niego, gdy dana osoba rodzi się na nowo, z Ducha, to to nowe stworzenie nie może być "unicestwione", nie można się "odrodzić z powrotem" i to jest "sens zbawienia w Jezusie Chrystusie".

Pastor Spichlerza wzywa, żeby opierać swoją wiarę na tym, co jest zawarte w Biblii i "uważać z prywatnymi objawieniami" oraz nie "upodabniać się do dziwnych, zwiedzionych form pobożności", bo są to praktyki "niechrześcijańskie".

Na podstawie słów ap. Pawła "Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem, Bóg to wie - został porwany aż do trzeciego nieba" (2 Kor 12,2), Andrzej Stepanow stwierdza, że Bóg, chcąc objawić swoje nauczanie, pokazuje nie piekło, a niebo, bo "swoje prawdy tłumaczy Swoją Osobą" i to oglądając Jezusa, przemieniamy się w Jego obraz.

- Narodzenie się na nowo jest, kiedy przemieniamy się w ten obraz nie przez własny wysiłek, tylko przez oglądanie chwały Pana - wskazuje pastor Grace Church.

Podkreśla, że nie wierzy, by człowiek, który otrzymał zbawienie, raptem miał je stracić, choć przyznał, że taka osoba może "błądzić".

- Zawsze Duch, który w nim zamieszkuje, będzie go sprowadzał z powrotem do domu Ojca - stwierdza jednak Stepanow.

Przypomniał też fragment z Listu do Hebrajczyków 10,10: "mocą tej woli jesteśmy uświęceni przez ofiarowanie ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze".

- Jedyny warunek, gdzie to uświęcenie krwi Jezusa Chrystusa przestaje na ciebie działać, to jest to, że przestajesz wierzyć w ofiarę Chrystusa na krzyżu - tłumaczy.

Jak wyjawia, często przedstawiany jest mu fragment z Hebrajczyków 10,26-27: "bo jeśli otrzymawszy poznanie prawdy, rozmyślnie grzeszymy, nie ma już dla nas ofiary za grzechy, lecz tylko straszliwe oczekiwanie sądu i żar ognia, który strawi przeciwników".

Według Stepanowa, prawdziwym grzechem jest jednak wyrwanie tego fragmentu z kontekstu.

- Kontekstem jest, że tym grzechem rozmyślnym jest odwrócenie się od ofiary Jezusa Chrystusa. 29 werset wyjaśnia: "o ileż sroższej kary, sądzicie, godzien będzie ten, kto Syna Bożego podeptał i zbezcześcił krew przymierza, przez którą został uświęcony i znieważył Ducha łaski!". W jaki sposób znieważamy Ducha łaski? Kiedy odwracamy się od Syna Bożego i krwi Jego przymierza, bo tylko to jest czymś, co nas zbawia i zmienia. Nie zmieniamy się przez nasze zdolności. Nas zmienia krew Jezusa Chrystusa. To jest zbawienie, które jest od Boga, a nie od ciebie - stwierdza.

Jak mówi, jest zbulwersowany tym, że w oparciu o wizję pastora można "zaprzeczyć mocy zbawienia, która jest nam dana w Jezusie Chrystusie, w jego krzyżu i krwi".

Reklama

Reklama