Grupa księży, pastorów i liderów z Polski ma spotkać się z papieżem

Grupa księży, pastorów i liderów z Polski ma spotkać się z papieżem

środa, 12 październik 2022 01:44
papież Franciszek papież Franciszek fot. Pixabay.com

"Ruszamy do Rzymu, aby w temacie jedności chrześcijan spotkać się i porozmawiać osobiście na nieformalnym, prywatnym spotkaniu z biskupem Rzymu, Franciszkiem. Ogromnie się tym cieszymy" - poinformował Karol Sobczyk.

Sekretarz w Sekretariacie ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej i członek Rady Dialogu tejże archidiecezji podał w mediach społecznościowych, że wraz z nim, księżmi i liderami w spotkaniu będzie uczestniczyć grupa pastorów.

"To dla nas wyjątkowe spotkanie, tym bardziej że będzie w nim uczestniczyć również grupa protestanckich (ewangelikalnych) pastorów, księży i liderów, którzy poprzez swoją służbę tworzą dziś nową kulturę Kościoła. Kościoła, który charakteryzuje szacunek, troska i uniżenie. Ale też wzajemne honorowanie darów, które Duch Święty złożył w naszych - różnych, różniących się między sobą - wspólnotach wiary" - napisał.

Jak dodał, jest to grupa ludzi, która "widzi wartość w różnorodności, a jednocześnie dąży do jej pojednania w unikalnym kluczu i na unikalnym fundamencie - w osobie Pana Jezusa Chrystusa. W oparciu nie o wspólne doktrynalne kompromisy, ale o jedność serca, którą Duch czyni między nami podczas kroczenia wspólną drogą, tworzone relacje i więzi".

Odnośnie kwestii jedności Sobczyk stwierdza:

"Będziemy chcieli rozmawiać, słuchać siebie nawzajem, i poznawać nasze wzajemne wrażliwości. Ale też znaleźć odpowiedzi na pytania, które nosimy w temacie jedności (i nie tylko), a które są dla nas ważne w perspektywie dalszego budowania i służby odnowie Kościoła w Polsce".

Obecny ma być także arcybiskup, metropolita łódzki - Grzegorz Ryś.

Jak stwierdza Sobczyk, wierzy, że będzie to "coś naprawdę pionierskiego", co będzie ukazywało "pierwszeństwo relacji ponad doktryną", a także, że będzie to "kolejny kamień milowy dla współpracy na rzecz przebudzenia w Polsce. I - tak potrzebnej dziś - widzialnej w Kościele jedności".

O swoim udziale poinformował też Krzysztof Demczuk - organizator ekumenicznych konferencji Strefa Zero.

"Dla mnie to wielka radość i przywilej wziąć udział w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem i całym gronem obecnych na tym spotkaniu. Pakuję zatem walizkę i rano wylatuję do Rzymu. Pamiętajcie o nas w modlitwie" - napisał na Facebooku Demczuk.

Inicjatorem spotkania jest, jak pisze Sobczyk, przyjaciel papieża, zielonoświątkowy pastor Giovanni Traettino, który był prelegentem lutowej ekumenicznej konferencji "Już czas" w Łodzi. Do papieża zwrócił się on "zachęcony" przez Jacka Weigla - lidera wspólnoty Syjon.

"W ten sposób za ich sprawą i dzięki ich dążeniom zrodziła się sposobność, w wyniku której za kilka chwil udamy się do Watykanu" - wyjaśnia Sobczyk.

We wspomnianej konferencji "Już czas" ze strony ewangelicznej wziął udział Henryk Wieja - autor, kaznodzieja, współtwórca Tygodni Ewangelizacyjnych w Dzięgielowie, Bogdan Olechnowicz - wieloletni pastor Wspólnoty Górna Izba w Gorzowie Wielkopolskim oraz pastor z Kielc - Edward Ćwierz.

Jak pisze Karol Sobczyk, o konferencji tej "usłyszała" Papieska Rada ds. Popierania Jedności Chrześcijan, a także papież Franciszek. Papież miał być "bardzo poruszony i żywo zainteresowany tym, co wydarzyło się i wciąż dzieje się w tej przestrzeni w Polsce".

Na podstawie: Karol Sobczyk/Facebook

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Niebianin · 1 lata temu
  I będzie jedna owczarnia i jeden Pasterz! Chwała Bogu! O to się modlił przeciez Pan Jezus i ja sam o to się modliłem wiele lat ! Aby Bóg przemienił serca księży i pastorów! Wszyscy wywodzimy się od jednego Pana Jezusa! Teraz się może wreszcie zacząć przebudzenie i wówczas tylko Kościół Pana Jezusa będzie gotowy na powrót Pana Jezusa Który nas zabierze w górę na obłoki! Aby potem zstąpić razem z nami wszystkimi świętymi na górę Oliwną!
  • This commment is unpublished.
   Marcin Kurylek · 1 lata temu
   @Niebianin Człowieku, nie masz pojęcia o Oblubienicy Baranka! Ona nie czci tzw. Maryi, nie kłania się przed obrazami katolicko wyprodukowanych tzw. świętych, nie odmawia rożanca, nie wierzy w czyściec, nie uznaje człowieka z watykanu jako zastępcy Syna Bożego (tytul papieza), nie modli sie za zmarłych, nie wierzy w drogę zbawienia przez sakramenty i uczynki! Oblubienica Baranka kocha Jezusa Chrystusa objawionego w Bożym Słowie. Czystym, bez ryzyka błędu. Zbankrutowana, perwersyjna rzymska organizacja jest gołym okiem diaboliczna. I w teologii i w praktyce. Myslisz, ze jak staniesz przed tronem Bożym to dostaniesz pytanie o to jaki miałes stosunek do tej organizacji??? Zapewniam Cię, że Pan Bóg nie nazywa jej swoją i się nią brzydzi!  
  • This commment is unpublished.
   Effatha · 1 lata temu
   @Marcin Kurylek Co uczyni Bóg na sądzie to się wtedy okaże,ale na bank jest powiedziane,że z miłości będziemy sądzeni,a nie z przynależnosci i ziania ogniem nienawiści i szukaniem tego co dzieli
  • This commment is unpublished.
   Kazek · 1 lata temu
   @Effatha Na Sądzie Słowo Które głosił Jezus będzie ludzi sądziło.
  • This commment is unpublished.
   Mat · 1 lata temu
   @Marcin Kurylek Ale w niej są ludzie, których Bóg kocha, nie wiadomo jaki mają cel ci pastorzy. Poza tym kościół katolicki ma w Polsce dużą moc. Dlaczego Bóg na to zezwala? Wielu katolików wierzy i żyje biblijnie, ale nadal pozostaje w tej organizacji.
  • This commment is unpublished.
   Marcin Kurylek · 1 lata temu
   @Effatha Bóg jasno okreslil zasady sądu. Nie musimy ustanawiać swoich zasad. Myślenie życzeniowe, które właśnie zaprezentowałeś /aś w swojej wypowiedzi to ludzkie, nie oparte o nic wolne wnioski. Tylko przyjecie ofiary Jego Syna z łaski przez wiarę będzie podstawą wpisania imienia do księgi życia. A uczynki wierzącego wypływające z tej wiary to inny sąd. Jestem tego sądu świadomy. I dlatego staram się poamgać innym wyjść z organizacji KRK, aby żyli w wolności dzieci Bozych a nie jak niewolnicy ludzi z watykanskiej centrali. Na marginesie - nie uwazam, że moje wyrazanie opinii to zianie ogniem nienawisci. No w każdym razie trudno mi zrozumiec jak mozna moje sowa tak odebrac...ale widocznie można....
  • This commment is unpublished.
   Marcin Kurylek · 1 lata temu
   @Mat Cel nie uświęca środków. Jaka jest wspólny mianownik watykanu i ewangelicznego chrześcijanstwa? oprócz wspólnej semantyki, która jednak każdy inaczej rozumie. Nie ma wspólnego mianownika. Naiwnością jest sądzić, że watykan się zmieni i raptem otworzy na podstawowe nauki Nowego Testamentu wypracowane przez kilkaset lat od czasów przedreformacyjnych do dziś. Nigdy się nie zmieni. Bedzie sie tylko starał adaptować, odswiezac wizerunek, zmiekczas nastawienie, wprowadzać tzw. dobre praktyki które kopiuje ze srodowisk ewangelicznych. Jednak jądro watykanu jest to samo, bo inaczej musialby się rozpasc.Co do narodozonych na  nowo katolikow w tej organizacji - tak wiem, że tacy są. Też tam byłem. Oczywiscie kazdy ma swój czas na opuszczenie watykanskiej tonącej krypy. Oby jak najszybciej, aby proces odtruwania trwał jak najkrócej i aby ludzie Ci stali sie szybko użyteczni w budowaniu Królewstwa. Nie oceniam motywacji tych pastorów, ale jakiekolwiek by nie były, ja tego nie przyjmuję i oceniam takie działania bardzo negatywnie. 
  • This commment is unpublished.
   Adam Adam · 1 lata temu
   @Marcin Kurylek Brawo bracie
  • This commment is unpublished.
   badacz · 1 lata temu
   @Niebianin hahahahaha...co za piękna teoria. Szkoda tylko, że science fiction!
  • This commment is unpublished.
   MK · 1 lata temu
   @Marcin Kurylek proszę pana wspólny mianownik KRK i neo-ewangelików (przez pana nazywani jako ewangeliczne chrześcijaństwo) to ta sama ewangelia. To ewangelia wolnej woli człowieka. Czysta herezja
 • This commment is unpublished.
  mee · 1 lata temu
  Tak nierządnica wszystkich zjednoczy pod falszywym Jezusem Eucharystycznym..
  • This commment is unpublished.
   ekumeniczny · 1 lata temu
   @mee Przed Panem Jezusem kiedyś staniesz, który cię rozliczy z każdego nieużytecznego słowa!
  • This commment is unpublished.
   Marcin Kurylek · 1 lata temu
   @mee Dokładnie tak! Z daleka od Rzymu! Trzymam się od niego od 30 lat bo jestem posłuszny Słowu. Uciekajcie od każdego lidera który worda się w łaski tzw kosciola Rzym - Kat. Ci pastorzy którzy to robią to zwodziciele szukający rynku bo ich małe zborki nie są w stanie płacić ich pensji. A rynek Katolicki jest większy i dlatego tak się umizguja do biskupa Rysia. Obrzydliwe. Z daleka od nich Bracia i Siostry! Rzymska nierządnica to samo i tylko diabelska organizacja. Uciekajcie od niej!!!!!!!
  • This commment is unpublished.
   Córka Króla · 1 lata temu
   @Marcin Kurylek Wszystko to prawda Trzymajcie się zdała od bestii Rzym siedzi na siedmiu wzgórzach...I swoją nauka zabija truje wszystkie ludy narody.Wsxystkiemu się Koniec przybliża .. LUDZIE UCIEKAJCIE DO SŁOWA BOŻEGO POSELSTWA NA TEN DZIEŃ wejdź na stronę www.giszen.pl dowiedz się więcej co jest było i przychodzi na tą ziemię..Bóg posłał Męża Bożego z Słowem Bożym na ten czas ..Ratujcie się od tego przewrotnego stanu Pan Jezus Chrystus przychodzi po ta która umilowała Jego Słowo na ten czas to Poselstwo.
 • This commment is unpublished.
  Iv · 1 lata temu
  OMG
 • This commment is unpublished.
  ONA · 1 lata temu
  W koncu , przestanie sie liczyc ,kto z jakiej denominacji jest ,a zacznie kto jest goracy dla Pana...W niebie tez nie bedzię zadnym denominacji..a Bog bedzie sadzil wedlug milosci i poznania..wiec uwazajcie protestanci i nie wynoscie się zbytnio :-),abyscie sie nie zdziwili...bo Bog bada serca
 • This commment is unpublished.
  tupki · 1 lata temu
  ... nie ma, nie moze byc, jednosci z kosciolem (swiatynia) diabla! Jednosc ma byc tylko w Nauce Apostolskiej, a tej nauki w krk nie ma!!!
 • This commment is unpublished.
  parę pytań · 1 lata temu
  a po co i kto ich upoważnił do reprezentowania swoich środowisk?! czy jeden z drugim pytali o zdanie swoich współwierzących w zborach kościołąch wspólnotach?! Kto finansował i ile wydał na ich wyjazd do watykanu? 

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.