Wydrukuj tę stronę

Oświadczenie Bazy Centrum ws. zaproszenia Marcina Zielińskiego

sobota, 09 listopad 2019 09:18
Oświadczenie Bazy Centrum ws. zaproszenia Marcina Zielińskiego fot. Baza Centrum/Facebook

W związku z licznymi zapytaniami i wątpliwościami związanymi z zaproszeniem katolickiego charyzmatyka Marcina Zielińskiego na ewangeliczną konferencję Baza Centrum w Warszawie organizatorzy wydali oświadczenie. Przypomnijmy, Zieliński ma przemówić na tym wydarzeniu dzisiaj podczas sesji specjalnej.

Zieliński w swoich filmach, wypowiedziach i podczas modlitw zwracał się do Maryi, zachęcał do robienia dla niej selfie, wyraził wiarę w dogmat o jej wniebowstąpieniu, stwierdził, że zna protestantów, którzy "kochają Matkę Bożą", a także gorąco zachęcał do czytania katechizmu Kościoła katolickiego. Między innymi te fakty wzbudziły wątpliwości ewangelicznych chrześcijan.  

Całe oświadczenie Bazy Centrum w sprawie zaproszenia Marcina Zielińskiego jako mówcy na tę cykliczną ewangeliczną konferencję poniżej:

Dziękujemy za wszystkie głosy troski o konferencję oraz wyrażone zaniepokojenie. Jesteśmy świadomi przytaczanych argumentów. Rozmawialiśmy o nich długo przed ogłoszeniem programu. 

Podjęliśmy decyzję o zaproszeniu Marcina Zielińskiego na konferencję znając go osobiście, jak i znając jego nauczanie i poglądy. Nie musimy się ze wszystkimi poglądami zgadzać, by szanować zarówno Marcina jak i widzieć w nim Boże działanie. Sesja specjalna ma na celu przedstawienie tematu uzdrowienia i posługi w tej dziedzinie innym. Wierzymy, że Boże Królestwo objawia się także poprzez uzdrowienie. Modlimy się o to, by na Bazie ludzie doświadczali uzdrowienia, jak i poszli dalej w świat modląc się o chorych i ogłaszając uzdrowienie w Imieniu Jezusa.

Rozpoznajemy, że Marcin Zieliński jest osobą używaną przez Boga w służbie modlitwy o uzdrowienie, a ze względu na swój młody wiek, wierzymy że będzie inspirować do takiej służby inne młode osoby.

"W rzeczach koniecznych jedność, w wątpliwych wolność, we wszystkich miłość" - o tę miłość apelujemy do wszystkich, mając świadomość różnych poglądów. Prosimy o modlitwę i wsparcie, a wszystkich pastorów zapraszamy do skorzystania z przesłanego zaproszenia, by uczestniczyć zarówno w tej sesji, jak i całej konferencji. Jeśli pojawi się jakakolwiek wątpliwość odnośnie przekazywanych przez zaproszonych mówców treści, będziecie mogli na bieżąco przedyskutować to z młodzieżą z Waszych zborów.

Do zobaczenia.

Chcemy tym oświadczeniem zamknąć dalszą dyskusję w tym temacie, wszystkie wątpliwości zostały wyrażone, a dalsze rozmowy nie przyniosą żadnych pozytywnych owoców."

Głównym organizatorem konferencji Baza Centrum jest, jak czytamy na stronie internetowej wydarzenia, Kościół Zielonoświątkowy Zbór Stołeczny Sienna "we współpracy z innymi wspólnotami i organizacjami chrześcijańskimi w Polsce".

Poza Marcinem Zielińskim na tegorocznym wydarzeniu przemawiają między innymi: Leo Bigger - pastor Międzynarodowej Wspólnoty Chrześcijańskiej ICF Zurich, która "tworzy Kościoły ewangelikalne na terenie całej Europy", Rene Wagner - pastor ICF w Lipsku, Dreźnie i Halle, Arkadiusz Kuczyński - pastor KZ Sienna w Warszawie i Karol Michalak z Centrum Chrześcijańskiego Zwycięstwo w Łodzi.

Źródło: Facebook

Reklama

Ostatnio zmieniany sobota, 09 listopad 2019 10:18
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.