Już w maju w Polsce segregacja sanitarna?

Już w maju w Polsce segregacja sanitarna?

sobota, 24 kwiecień 2021 07:57
Już w maju w Polsce segregacja sanitarna? fot. vperemen.com

Hotele i restauracje otworzą się w maju, ale dla zaszczepionych? Taka sugestia padła ze strony wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii - Jarosława Gowina.

"Uważam, że skoro ktoś jest już po podwójnym szczepieniu, jest w pełni bezpieczny, nie może się sam zarazić ani zarazić innych, to tego typu osoby z odpowiednimi certyfikatami, powinny móc zacząć korzystać z usług turystycznych i gastronomicznych" - stwierdził.

Według niego, certyfikaty dla zaszczepionych mogłyby zacząć funkcjonować już od połowy maja.

Należy jednak zauważyć, że wśród osób zaszczepionych również są osoby, które zachorowały na Covid-19.

Jarosław Gowin nie jest jedyną osobą publiczną w Polsce, która poparła segregację sanitarną.

Dziennikarz "Super Expressu" Tomasz Walczak opowiedział się za wprowadzeniem wzorem Izraela "zielonych przepustek".

"Nie masz szczepienia? Nie pójdziesz do restauracji, nie zamieszkasz w hotelu, nie pójdziesz do kina. Być może w Polsce trzeba by to rozszerzyć o korzystanie z niezwykle popularnych galerii handlowych. Można się nie szczepić, ale trzeba się liczyć, że wykluczy to z powrotu do normalności" - wezwał.

Podobne poglądy, jak się okazuje, wyznaje dziennikarz TVN24 - Konrad Piasecki.

"A może by tak jak w Izraelu? Ogródki knajpiane, z odstępami stolikowymi, otwarte dla każdego, wnętrza - dla zaszczepionych?" - napisał na Twitterze.

Tzw. paszportom szczepionkowym sprzeciwili się niektórzy politycy.

"Zdecydowanie sprzeciwiam się segregacji sanitarnej. Jakiejkolwiek. To niekonstytucyjne" - zaznaczył Janusz Kowalski - poseł Solidarnej Polski.

W podobnym tonie głos zabrała Anna Siarkowska z Prawa i Sprawiedliwości.

"Wprowadzenie paszportów covidowych jako wymogu do tego, by korzystać ze środków transportu publicznego, kin czy restauracji jest sprzeczne z Konstytucją RP. A ograniczenia praw obywatelskich mogą być wprwadzane wyłącznie przez Sejm drogą ustawy" - podkreśliła.

Z dotychczasowych zapowiedzi unijnych oficjeli wynika, że Wspólnota wprowadzi paszporty covidowe pod koniec czerwca. Jak powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, nie jest wciąż jasna kwalifikacja do tego dokumentu. Rozmowy trwają.

- Dyskusja nadal się toczy. Trudno powiedzieć czy byłoby to tylko dla osób zaszczepionych czy także dla ozdrowieńców. Na pewno ułatwiłoby to przemieszczanie się w okresie wakacyjnym. Kraje które żyją z turystyki bardzo chciałyby, aby taki certyfikat się pojawił – przekazał.

Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki, do 10 maja wszyscy Polacy mają otrzymać e-skierowanie na szczepienie na Covid-19. 

- Chcemy, żeby do 10 maja każdy obywatel powyżej 18 roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i zapisywać się na szczepienie i najpóźniej do sierpnia, żeby każdy mógł zostać zaszczepiony - oświadczył.

Ostatnio zmieniany sobota, 24 kwiecień 2021 09:14
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio
Myślę, że już samo stwierdzenie "magia świąt.." powinno dać do zastanowienia...
Będąc w tym wychowanym trudno to porzucić ale trzeba nam wychodzić ze świata, bo jeśli ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.