Krzyż i islamski półksiężyc zapowiadają pielgrzymkę papieża (FOTO)

Krzyż i islamski półksiężyc zapowiadają pielgrzymkę papieża (FOTO)

środa, 09 styczeń 2019 14:16
papież Franciszek papież Franciszek fot. Wikimedia

Pod koniec marca papież Franciszek uda się z pielgrzymką do Maroka na zaproszenie króla Mahometa VI i miejscowych biskupów. Wątpliwości budzi logo promujące wizytę.

Widnieje na nim krzyż oraz półksiężyc. Zostało wybrane spośród 50 propozycji.

logopapiezmarokoW notce wyjaśniającej napisano, że krzyż to symbol chrześcijaństwa, a półksiężyc islamu i że takie zestawienie podkreśla stosunki międzyreligijne między chrześcijanami i muzułmanami.

Logo składa się także z barw dwóch państw - barwy zielonej i czerwonej (Maroko), a także barwy żółtej i białej (Watykan).

Podczas dwudniowej pielgrzymki, której hasłem będzie "Sługa nadziei", papież spotka się między innymi z przywódcą marokańskich muzułmanów - 800 lat po spotkaniu św. Franciszka z Asyżu z Sułtanem Al-Malikiem al-Kamilem z Egiptu.

Wcześniej, na początku lutego, Franciszek odwiedzi inny muzułmański kraj - Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Jak powiedział w poniedziałek, te dwie wizyty to "dwie ważne okazje, by promować dialog międzyreligijny i wzajemne zrozumienie pomiędzy wyznawcami obu religii".

Jak wiadomo, papież jest określany przez katolików jako Ojciec Święty, następca św. Piotra, a także namiestnik Chrystusa na ziemi.

Jednak Jezus i apostoł Piotr odważnie głosili ewangelię o zbawieniu wyłącznie przez wiarę w Chrystusa i Jego ofiarę na krzyżu, a Ewangelia Jana mówi nam, że "kto nie wierzy (w Chrystusa), już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego".

Apostołowie nazywali też braćmi i siostrami wyłącznie innych chrześcijan.

Papież Franciszek określa jednak w ten sposób również muzułmanów i mówi, że wszyscy ludzie są dziećmi Bożymi, mimo że Biblia stwierdza wyraźnie, że dziećmi Bożymi są ci, którzy przyjęli Jezusa i narodzili się z Boga.

"Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga." (J. 1,12-13).

Co więcej, papież angażuje się w niejednoznaczne praktyki międzyreligijne. Podczas wizyty w Stambule modlił się przez dwie minuty w meczecie obok również modlącego się muftiego.

- W tamtym momencie poczułem potrzebę, by się pomodlić. Powiedziałem muftiemu: "pomodlimy się?". "Tak, tak" - odpowiedział. Modliłem się za Turcję, za pokój, za muftiego, za wszystkich, także za siebie, ponieważ potrzebuję tego - wyjaśnił później.

Do kogo w takim razie modlił się mufti? Jezus powiedział: "nikt nie przychodzi do Ojca, jak tylko przeze mnie" (J. 14,6).

Na podstawie: VaticanNews.va

Tak odblokujesz powiadomienia od ChnNews.pl w swojej przeglądarce:

Po wyrażeniu zgody na otrzymywanie powiadomień, w przeglądarce Google Chrome należy, będąc na naszej stronie, kliknąć na ikonkę kłódki w lewym górnym rogu. Następnie w opcji "Powiadomienia" przełączyć na zezwolenie otrzymywania powiadomień. Ponadto pod adresem: chrome://settings/content/cookies należy wyłączyć opcję "Zachowuj dane lokalne tylko do zamknięcia przeglądarki".

Również w przeglądarce Mozilla Firefox należy ustawić zezwolenie na powiadomienia, klikając najpierw na kłódkę. Następnie strzałka, "Więcej Informacji", "Uprawnienia" i przełączenie w "Wyświetlaniu powiadomień" na "Zezwól".

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.