Wydrukuj tę stronę

Wyganiali demony. Wideo obiegło polskie media

poniedziałek, 06 grudzień 2021 18:20
Wyganiali demony. Wideo obiegło polskie media fot. YouTube/Służba Apostolska "Ogień Przebudzenia" T. Dorożała

Nagranie przedstawiające wyganianie demonów przez dwóch mężczyzn z Kościoła Chrześcijan Pełnej Ewangelii (zwanego również Kościołem Mocy) przykuło uwagę mediów, w tym telewizji, jak Polsat News.

Podczas jednego ze spotkań wspólnoty pastor Tomasz Dorożała z Gdańska wraz z innym mężczyzną z kościoła egzorcyzmował kobietę, która, jak się dowiadujemy, przed nawróceniem zajmowała się wróżbiarstwem i praktykami okultystycznymi.

Reklama

Kobieta zwróciła się do Boga, ale cierpiała na różnego rodzaju problemy zdrowotne, m.in. silne bóle, na które lekarze mieli nie potrafić pomóc.

Osoba ta zaczęła uczęszczać na nabożeństwa Tomasza Dorożały. Według Kościoła Chrześcijan Pełnej Ewangelii, problemy te odeszły.

Na nagraniu widać gwałtowne gesty i silne reakcje podczas modlitwy, włącznie z krzykiem.

Na wideo zwróciły uwagę media jak Gazeta Wyborcza, Super Express czy Onet.

W swoich opisach przywołały negatywne komentarze internautów. Onet.pl poprosił także o opinię katolickiego teologa i filozofa ks. prof. Andrzeja Kobylińskiego, który stwierdził, że "takie egzorcyzmy naruszają godność człowieka i ośmieszają religię".

Reklama

"To jest jeden z nowych kościołów zielonoświątkowych. Takich wspólnot jest już w Polsce kilkaset. Nowe formy przeżywania religii chrześcijańskiej rozlewają się po całym kraju" - stwierdził z ubolewaniem.

Jak mówi Tomasz Dorożała, jego misją jest "szeroko pojęte przebudzenie czyli wprowadzenie praktycznej prawdy Bożej w świecie pełnym kłamstwa, która przekłada się na sukces życia ludzi wierzących w każdym aspekcie ich funkcjonowania".

Reklama

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 grudzień 2021 18:36
Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  amen · 9 mies. temu
  Bzdury demony moga wejsc w kazdego czlowieka a nie narzucacie okultysta 
 • This commment is unpublished.
  ktoś · 1 mies. temu
  chora osoba doprowadzona do konca wytrzymałości, ci pseudo egzorcyści powinni znależć sie przed prokuratorem.
  • This commment is unpublished.
   Natasza · 1 mies. temu
   @ktoś Nie jestem ani egzorcystą, ani nie jestem szczególnie zapalona do "wypędzania demonów z kogo się da", ani nie jestem też fanką Kościoła mocy.  Mówisz "Ktosiu" -osoba chora... ale to nie jest osoba chora psychicznie, nad którą kościół się  "znęca".  I podejrzewam, że jej zwykłe, codzienne zachowanie nie zdradzało symptomów choroby psychicznej ani opętania.  To była osoba obciążona grzechem wróżbiarstwa. Mogła nastąpić konfrontacja.  Nie znam ani tej pani, ani jej historii i nie wiem, czy zajmowała się magią, żeby komuś "nieba przychylić" czy wręcz przeciwnie, aby kogoś skrzywdzić i uprzykrzyć mu życie. Niektóre rodzaje okultyzmu, będąc niezaprzeczalnym nieposłuszeństwem wobec  Boga, są nastawione na wyrządzanie krzywdy, manipulację czy przeklinanie ludzi.  A to ma wpływ także na osobę, która się tym okultyzmem para.Uważam, że takie sceny nie powinny być nagrywane... po co komu takie "smaczki".
  • This commment is unpublished.
   Natasza · 1 mies. temu
   @ktoś Nie mówię tu, że egzorcyści Kościoła Mocy byli profesjonalni, ale nie była to żadna próba leczenia chorób psychicznych "szamanizmem"