Łukaszenka ostrzega przed nowym porządkiem świata z powodu koronawirusa

Łukaszenka ostrzega przed nowym porządkiem świata z powodu koronawirusa

niedziela, 05 kwiecień 2020 07:40
Alaksandr Lukaszenka Alaksandr Lukaszenka kadr programu telewizji Mir 24/YouTube

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka powiedział, że globalni gracze mogą użyć pandemii koronawirusa, by ukształtować świat na nowy sposób bez użycia siły, wywołując histerię.

W wywiadzie dla telewizji "Mir" Łukaszenka zastanawiał się czy koronawirus został przez kogoś stworzony.

- Proszę powiedzieć, czy tę sytuację politycy i inni wykorzystują we własnych celach czy nie? Czy nie wydaje Wam się, że silni tego świata bez wojny przez tę tzw. koronapsychozę chcą podzielić świat? - zapytał.

Białoruski prezydent martwi się o to, co będzie, gdy pandemia już minie, jaki będzie choćby stan gospodarki.

- Co będzie z nami? Rosja ma ropę i gaz, których potrzebuje cały świat i Chiny. Chiny to wielka siła, gospodarka. W Ameryce jest drukarka. 2 tryliony wrzucają, kolejne dwa w gotowości. Mój przyjaciel Antonio Guterres (sekretarz generalny ONZ, red.) też zaproponował wydruk pieniędzy - stwierdził.

Łukaszenka obawia się wzrostu inflacji z powodu wprowadzenia do obrotu "pustych pieniędzy".

- Gdzie w takiej sytuacji znajdziemy się my ze swoim rublem? A kto dostanie te 20 trylionów? Czy nie zdarzy się tak, że bogaci staną się jeszcze bogatsi, a biedni jeszcze biedniejsi? Tak się stanie. Nas popychają do tego, żebyśmy się zatrzymali i przejedli te skąpe zapasy, które mamy - zaalarmował.

Według niego, kraje takie jak Białoruś mogą znaleźć się na łasce bogatych.

- Wtedy przyjdą do nas i powiedzą: "proszę, macie troszeczkę, ale będziecie robić to, co wam powiemy". Tak może zostać podzielony świat - ostrzegł.

Według Alaksandra Łukaszenki, po pandemii świat będzie wyglądał inaczej.

- Dla mnie najważniejsza nie jest koronapsychoza i infopandemia. To jest, ale to minie. Miesiąc, dwa i minie, ale pozostanie pytanie - gdzie jest nasze miejsce - podkreślił.

Jego zdaniem, to samo pytanie dotyczy także innych państw. Wymienił tu kraje z byłego ZSRR.

- Boję się, żeby nas nie podzielili bez wojny - dodał.

Łukaszenka odrzuca oskarżenia, zgodnie z którymi Białoruś zbyt słabo reaguje na epidemię koronawirusa. Podkreśla, że władze pamiętają także o chorych na inne choroby. Według niego, na Białorusi skala zachorowań na koronawirusa nie jest poważna.

- Jeśli ktoś umiera po prostu z powodu zapalenia płuc - dostaję raporty. Mamy na szczęście tylko cztery osóby, które umarły na zapalenie płuc, gdzie komplikacje wywołał koronawirus. Każdy wirus spowoduje komplikacje przy chronicznej chorobie - zauważył.

Białoruś wyróżnia się na tle Europy podejściem do koronawirusa. Polskie media donoszą jednak, że pomimo takiego stanowiska władz, kościoły apelują do wiernych, żeby zachowali ostrożność i święta obchodzili w domach, a lekarze wzywają, by mieszkańcy zbierali środki na maseczki i sprzęt ochronny. Według "Wirtualnej Polski", większość białoruskiego społeczeństwa potępia fakt, że rozgrywki w obecnej sytuacji kontynuuje białoruska liga piłkarska.

Na Białorusi według oficjalnych danych, koronawirusem zaraziło się ponad trzysta osób, a cztery zmarły.

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.